Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zarobki #wypalenie #pracbaza #praca #anonimowemirkowyznania #pieniadze #finanse #wypalenie #przebranzowienie #programowanie #big4

Duże zarobki, ale brak satysfakcji z pracy :( co robiliście, by polubić na "nowo" swoją pracę, albo jak wytłumaczyliście sobie że warto ją kontynuować - szczególnie, że z "logicznego" punktu widzenia ciężko znaleźć lepszą

Mam dwadzieścia kilka lat, pracuję w korpo finansowym za 30k brutto (z premiami, pensja zasadniczo rośnie inflacja + 5/10% co roku) - praca polega na analizach finansowych, modeli i robienia prezentacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) uwielbiam finanse i ekonomię, ale czuję, że się nie rozwijam (to chyba jest najgorsze - na studia ciężko wrócić bo wymagają ciągłej dostępności, certyfikaty typu #cfa czy #acca które mogę/powinienem robić są śmiesznie proste i o tym samym). Jestem zasadniczo gloryfikowaną małpą do pakietu office - a kiedyś chciałem zostać profesorem i mieć inżyniera jak ś.p. dziadek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zawsze ciekawiła mnie matematyka i informatyka - ekonometria, statystyka, programowanie (szczególnie machine learning) i mam kierunkowe wykształcenie. Zmieniając pracę skazuję się jednak na start od 6-10k brutto. Ale może warto jednak przyszłościowo zainteresować się nad programowaniem i zmienić branżę? Szczególnie, że finanse mogą się "kurczyć" jako branża

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6253e3da2a62265c7546a88c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
UrodzajnaKrowa: @d00nezo jaką?
@Fbubepe no tutaj spodziewałem się takiej reakcji (bo flota kosmiczna - ale wcale nie jest to najwyżej w stolicy na podobnych stanowiskach, pozdrawiam #mbb i jakieś specjalistyczne #it), więc tak jak piszę w poście - no-brainer że powinienem zostać. Tylko gorzej się czuję w tej pracy, mam analityczny umysł i zajebiście długo i boleśnie wychodziłem z #przegryw i mnie jakoś bardziej ciągnie do nauki/komputerów ( ཀ ʖ
  • Odpowiedz
SłonecznyDegenerat: Trochę pachnie baitem, ale w sumie możliwe. Jeśli OP ma bliżej do trzydziestki, to może tyle wyciągnie w Rotszyldzie albo jakimś funduszu. Ale jeśli mniej siana niż w MBB, to może jakieś VC. W sumie jestem ciekaw, kto dobrze płaci w WWA, bo na pewno nie polskie banki xd

Co do pytania OPa: jeśli chcesz zmienić pracę, na 99% spadną ci zarobki. I to znacznie. IT jest spoko, ale bez
  • Odpowiedz