Wpis z mikrobloga

Mimo wszystko chyba nikt się nie spodziewał, że Macierewicz odegra taką żenadę. Jarek wczoraj niemalże wojnę wypowiadał, a dziś na prezentacji jedyne co pokazali to całe nic. Macierewicz więcej siły i energii poświęcił na plucie na TVN i Tuska niż na przytoczenie jakichś dowodów. Oni badają motyw zabicia prezydenta przez inne państwo a nie są w stanie skonstruować żadnych sensownych wniosków, nie opierają się na żadnych faktach. Brzmi to wszystko na zasadzie "był zamach i kropka". Temat dosyć delikatny, wrażliwy i nieprzyjemny ale po tym co dzisiaj zostało pokazane trudno się nie zaśmiać. No i na koniec - dzisiejsze wystąpienie to kolejny przykład tego, że PiS cynicznie gra na nucie smoleńskiej i chce sobie tym budować kapitał wyborczy. Ludzie bez honoru i godności. Obudzą pewne demony w społeczeństwie, przesuwają centrum uwagi na bardzo nieprzyjemne rejony. Takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca a dziś to kompletne nie jest czas na to.
#smolensk #bekazpisu #polityka
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@szychun: Dla kogo pokazali nic, dla tego pokazali nic. Pan myśli, ja myślę, pani myśli. Widzowie TVP, czy czytelnicy niezależnej nie myślą. Zobaczą "Macierewicz udowodnił zamach" i wezmą za aksjomat. Tym bardziej, że pasuje im to do światopoglądu. Macierewicz jak Putin - nie mówi do tych którzy mu nie wierzą, tylko do tych którzy myślą tak jak oni chcą żeby myśleli.
@ciezki_przypadek: no tak, bo tu chodzi o to żeby mówić. Nie musisz niczego udowodnić - ważne, że o tym gadasz. Obrzydliwe jest to, że oni to będą w swoich mediach wykorzystywać do oskarżania opozycji. Tuskowi na nowo przyklepią współudział, a że ostatnio mieszają go w odpowiedzialność za wojnę na Ukrainie to już w ogóle zrobią z niego zło wcielone.
Pan myśli, ja myślę, pani myśli. Widzowie TVP, czy czytelnicy niezależnej nie myślą. Zobaczą "Macierewicz udowodnił zamach" i wezmą za aksjomat


@ciezki_przypadek: BYNAJMNIEJ.

TVP.info bardzo, bardzo, bardzo starannie unika słowa zamach. Przeczytaj artykuł. Jest o raporcie, o winie komisji millera, o ukrywaniu, o Tusku pewnie. Ale o zamachu? NIE MA.
@ciezki_przypadek: Bo nie bierze.
Kiedy był pierwszy komunikat (2018 chyba)że komisja uznała że to był wybuch, to prokuratura zupełnie nie wiedziała co zrobić. Pełne zaskoczenie.
Reszta władz i sam PiS zbył sprawę. Nikt nic nie wspomniał.
@szychun: Aha to ciekawe XD
Bo jak dla mnie nieprzychylne media to te które trąbiły i strzałach, dobijaniu rannych, przesłuchiwaniu prezydenta, pancernych brzozach, olbrzymich magnesach, laserach i innych dziwach. A to wszystko to główne hity z okładek Gazety Polskiej XD