Wpis z mikrobloga

Wolta Elona Muska. Zmienił zdanie i nie wejdzie do zarządu Twittera'

Wczoraj z jednym Mirkiem wymienialiśmy się poglądami pod miom postem o Cathie Wood, napisałem tak.:

Dla mnie to jest fenomen

Musk inwestował w Twittera od stycznia i akcje cały czas spadały, ale po wiadomości w mainstreamie, że najbogatszy człowiek na Ziemi inwestuje w Twittera, to Twitter od razu wystrzelił w górę

Czyli, wychodzi na to, że sam news o jego inwestycji, jest bardziej watrościowy, niż jego próby naprawienia platformy...
Dla mnie to jest mistrz manipulacji, ma rzesze ludzi co są w niego strasznie zapatrzeni i wierzą w jego nadzwyczajną moc

I tak to opisałem właśnie, bo to jest chora sytuacja. Wychodzi na to, że koniec końców On nic nie może!! i nie jest tak, że czegokolwiek się nie dotknie to zamienia w złoto. Cała robotę odwala za niego milionowa rzesza fanatyków i to wszystko
Pięknie go rozkminilem, jestem z siebie dumny, może, nie zarobiłem na Twitterze, ale przynajmniej w nie stracę, bo to czeka większość udziałowców TWTR
Po czynach ludzi poznawajcie, a nie po slowach
Tu jest tylko jedna zasada Pump and Pump, a później wiadomo co, kwestii czasu
Tak skończył każdy jego produkt który promował. Od shitcoinow, po Robotaxi, tunele, cybertruck a teraz twitter
Tak tylko wspomnę, że zwala na elektrykach to prze nami dopiero, także Tesla ostro w dół
Wiem, że masa ludzi nawet tutaj, jest załadowana w akcje tego typa
W jego slowa to można wierzyć, ale na bardzo krótki okres czasu. Szybko kupić, znaleźć się na dole ten jego piramidy, poczekać na rzesze fanów i dump to gów. o, bo wiadomo jak za jakiś czas skonczy(On robi dokładnie to samo)
Dostając tyle pieniędzy od Fedu, to każdy przedsiębiorca zrobiłby z siebie miliardera, Oni po prostu dostali taką swoistą dotacje, w formie wanien, basenów pieniędzy, także jest oczywistym, że pieły się górę
Tylko teraz ten cały dodruk się kończy...
Wierzę i wiem, że dzień nastanie, gdzie ev zdominują wszystko, ale na pewno nie niebawem, oczywiście główny powód to obecną sytuacja na globie
Skoro ja to wiem, to On tymbardziej
Dlatego nazywam go krętaczem, farmazionarzem, bo robi z akcjonariuszami co chce
To jest zarobas, oligarcha... A tacy to są altruiści i chcą żeby każdy zarobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na nic nie naganiam, po prostu przelewam tu swoje myśli
#tesla #musk #gielda #ekonomia #polityka #finanse #oszukujo
  • 13
@Yelonek:
póki co na horyzoncie nie widać poprawy.
Jeszce raz powtórzę, że nie na surowców aby to zrobić, już nie nie wspominając o chipach, których ev potrzebuje znacznie więcej niż spalinowy samochód, hute musisz odpalić gazem, albo węglem koksujacym, które tylko drożeją także końcowy produkt będzie droższy, a to, się przeniesie na końcowego konsumenta...w tym okresie nie ma to racji bytu.
Pisze o ty od jakiegoś czasu, dlatego nawet tego nie
@Byku_of_wall_street: Na razie Szanghaj im zamknęli Chińczycy bo Covid, ale Texas nie ma jakichś większych problemów na horyzoncie z tego co wiem. Nawet instalują Megapacki w Austin, żeby nie zostać na lodzie jak padnie sieć energetyczna (a lubi sobie paść od czasu do czasu). Potencjalnie Gruenheide pod Berlinem może być dotknięte, ale wtedy całe Niemcy będą.
@Yelonek:
I właśnie dokładnie o to chodzi
Wez wszystko pozbieraj do kupy.. Wniosek jest jeden i jedyny-teraz to tylko czekają ich koszty, jak nie z tym, to z tamtym, końcowy produkt drozszy, pracownicy przy obecnej sytuacji gospodarczej będą prosić się o podwyżki, nawet nie ma surowców żeby zrobić baterie, braki w chipach. Mógłbym tak cały dzień....
Ale finał finałów jest taki, że jak firma nie zarabia, to co może się stać
Wiesz, ostatnio zrobiłem test taki sobie. Twoje obserwacje potwierdzam. Jak krzyknął ze kupił cwierkacza, myślę sobie "a poczekam chwilę i pod koniec dnia założę shorta". Tak też zrobiłem. W prawdzie już sądziłem, że jednak się myliłem bo następnego dnia również cena urosła, ale jeszcze jeden dzień sesyjny i short zamknięty z +25%.
Ja powoli zaczynam się zastanawiać nad zmianą taktyki gry na giełdzie, żeby robić odwrotnie niż cieszy się gawiedź na jego
Wolta Elona Muska. Zmienił zdanie i nie wejdzie do zarządu Twittera


@Byku_of_wall_street: A wiesz ze jakby wszedl do zarzadu Twittera to bylby zablokowany w kupowaniu kolejnych akcji? Przez nastepne 2 lata nie moglby kupic wiecej akcji niz pozostala czesc do 15% udzialow. Jesli planem Muska jest przejecie kontroli nad twitterem to taki ruch by go zablokowal (moze taka byla intencja zarzadu twittera).

już nie nie wspominając o chipach, których ev potrzebuje