Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

Raport covidowy z Kantonu 11 kwietnia 2022

Wczoraj rano półki w moim osiedlowym sklepie mięsno-warzywnym o godzinie 11:30 były całkowicie puste. W południe pojechałem do amerykańskiego supermarketu (typu Makro, wstęp tylko ze specjalną kartą). Tam można było kupić wszystko bez żadnego problemu, w sklepie nawet nie było jakichś wielkich tłumów.
Wczoraj ogłosili zamknięcie szkół, a dzisiaj restauracji w mieście. Jak podjęli tak krytyczne kroki to pewnie w całym mieście jest mnóstwo zakażeń, prawda?


Dzisiaj odbywa się trzecia seria testowania całego miasta (trzeci dzień z rzędu).

Wracając z supermarketu taksówką, kierowca zarządzał ode mnie nie tylko kodu covidowego, ale jeszcze wyniku testu PCR zrobionego w ciągu 48h...

Wczoraj na targach kantońskich wybudowali obóz/szpital kowidowy. Budowało go 1500 robotników przez 2 dni.

Mnóstwo ludzi z biur nie pracuje, ale siedzi na kwarantannie w domu, bo miało kontakt z kimś kto mógł mieć kontakt z pozytywem.
Teraz wyjście gdziekolwiek jest ryzykiem, że np. centrum handlowe czy sklep, w którym aktualnie przebywasz zostanie zamknięty (a ty razem z nim w środku).

Mnóstwo Chińczyków to popiera, część nie i wtedy pojawiają się różne ciekawe nagrania w internecie. Warto też zauważyć, że nawet osoby, które są już tym zmęczone nie mogą normalnie wyjechać za granicę. Chińskie prywatne paszporty nie są wydawane od prawie dwóch lat (sic!). Dlatego osoba, której wygasł paszport (albo nigdy go nie miała) go nie uzyska. Wyjątkiem są studenci i osoby wysłane do pracy, oni mogą aplikować o paszport.
#chiny #swiat #koronawirus #ciekawostki
matiwoj11 - #matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

Raport covidowy z Kanto...

źródło: comment_1649652504p72pWbrQxEt1AhO2GMtztJ.jpg

Pobierz
  • 16
@matiwoj11: Z początku myślałem " wow, Chiny mistrzowsko rozegrały sytuację, zachód użera się z lockdownami i problemami, a w chinach po 10 przypadków dziennie, wniosek mają na to #!$%@? i żyją dalej ". No ale wygląda na to, że jednak nie i poszli na całego. Zobaczymy co z tego wyjdzie, gospodarka się pewnie nie załamie a cierpieć będą zwykli ludzie, jak zwykle zresztą.
  • 1
Z początku myślałem " wow, Chiny mistrzowsko rozegrały sytuację, zachód użera się z lockdownami i problemami,

Ja też tak myślałem, a teraz to ciężko nawet skomentować...

gospodarka się pewnie nie załamie

A to tego bym nie był taki pewny
@Jarasznikos
@Lukardio: Też tak uważam. Lockdowny miały sens w 2020, kiedy nikt za bardzo nie wiedział jak to jest śmiertelne ( a pierwsze badania sugerowały, że jest źle, dużo gorzej niż się okazalo). Lockdowny miały sens by spowolnić rozwój choroby, wypłaszczyć pierwszą falę, kupić czas. Na szczęście w Europie zrozumieli że nie można robić lockdownu co zimę.
@matiwoj11: Mam koleżankę w Szanghaju. Pracuje na uniwersytecie i zrobili tam lokalny lockdown jeszcze przed ogólnym lockdownem, zamykając część osób w pracy. (Jej się akurat powiodło, bo mieszka na kampusie i mogła wrócić do domu). W efekcie 38 dzień kampus zamknięty. Tyle dobrego, że stołówka działa, ona z tych, co zawsze mają spiżarki pełne zapasów, a poza tym dostają jakieś paczki z warzywami.

Przemyśliwa ewakuację do Polski, ale nie wypuszczają z
  • 0
Przemyśliwa ewakuację do Polski, ale nie wypuszczają z osiedla...

@Andreth to jest podobno do zrobienia. Musiałaby uzyskać zgody lokalnych komitetów partii. Może się skontaktować z konsulatem polskim (lub innego kraju) i zapytać jak to wygląda
  • 1
@Wychwalany tak, jak najbardziej. Przy 86% wyszczepionego społeczeństwa, fajnie, nie? Ja jak zobaczyłem jak wygląda sensowność szczepienia się tutaj to serdecznie podziękowałem za trzecia dawkę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wczoraj ogłosili, że wszystkie osoby w Kantonie, które nie mają PCR zrobionego po 9 kwietnia dostaną żółty kod covidowy xD

niech już się ogarną bo od lutego czekam na towar (°°