Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
Jak biegacie to robicie coś jeszcze przy okazji? Mam nową trasę biegowa na skraju lasu i kanału (Żerański w Warszawie), niestety zaśmiecona. Nie lubię biegać po śmietniku, więc zaczynam go ogarniać.

Wczoraj 3 worki (jeden bez zdjęcia) i będą kolejne. Do tego kilka zgłoszeń na 19115, aby służby ogarnęły niektóre rejony. Niestety to PKP i Wody Polskie, a oni często mają to w dupie :/

Teraz jest najlepszy moment na sprzątanie, wie co zachęcam Was, abyście sprzątnęli swoje tereny, po których chodzicie czy biegacie.

#wedkarstwo Ej, wędkarze. Weźcie ogarnięcie tereny, gdzie moczycie kija, choćby 10-20 m obok siebie. Nie mogę zrozumieć jak można łowić ryby i siedzieć wśród śmieci, a widuje takich moczykijow.

#sprzatamylasy - zachęcam do obserwowania tego tagu. Chwalcie się swoimi sprzątaniami i kibicujcie innym.

#bieganie #las #warszawa #czujedobrzeczlowiek #kanalzeranski #
marian1881 - Jak biegacie to robicie coś jeszcze przy okazji? Mam nową trasę biegowa ...

źródło: comment_1649588687MkYK3qHWjDX6ZX7GB7UDEb.jpg

Pobierz
  • 6
@blazko: Zrobiłem sobie postój w połowie trasy (na zawrotce), oczyściłem część brzegu kanału i worki zostawiłem obok koszy. Gdyby koszy nie było to bym po prostu zostawił worki w dobrze widocznym miejscu. Wtedy najlepiej użyć niebieskich czy żółtych worków, bo będą lepiej widoczne. Jeśli to Warszawa to "podrzucone" worki polecam od razu zgłosić poprzez 19115 jako dzikie wysypisko.

Na innej trasie robię inaczej, bo są to pojedyncze śmiecie. Zbieram je do
@marian1881: szacun. Bieganie i zbieranie śmieci nawet ma oficjalną nazwę: plogging :) często tamtędy biegam i faktycznie bywają miejsca gdzie jest sporo syfu, mimo że śmietniki są co kilkaset metrów. Niestety trochę podejrzewam o to niektórych wędkarzy, ale oczywiście wśród spacerowiczów też sa śmieciarze, już nawet nie wspominając o imprezowiczach wieczorami na ławkach.