Wpis z mikrobloga

Dalsza relacji współpracy z Alexy Nikulinem. Zaczynamy 4 miesiąc wspólnych działań i dopiero po aż tylu tygodniach powoli dodajemy ciężary. W tym tygodniu będzie to np. 225 kg siad i mc w seriach. Udało mi się w tym czasie kompletnie zmienić w tych dwój bojach technikę. Treningi są wyczerpujące, trwają nawet blisko 4 godziny. Na tem moment mogę zaryzykować stwierdzenie, że jestem w stanie pobić swój rekord w wyciskaniu i martwy ciagu, a siad to głównie dyspozycja dnia. Cieszy to ponieważ... mam właściwie 10 kg mniej wagi i na mniejszym cyklonie. Sam coraz więcej osób prowadzę systemem Sheiko i widzę jego ogromne efekty.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout
Kasahara - Dalsza relacji współpracy z Alexy Nikulinem. Zaczynamy 4 miesiąc wspólnych...

źródło: comment_1649584556UmmtcSFX9lqzGhtStYz0tm.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kasahara: Fajnie, ważne, że do przodu. Tak sobie patrzę na openpowerlifting i w ogóle ciekawa sprawa z tym kolesiem. Rzadko się widzi, żeby ktoś tak drastycznie zredukował wagę do niższej kategorii (w ciągu 3 lat, ponad 20kg). Ciekawi mnie czym było to spowodowane, tym bardziej, że w 80kg ładne wyniki siekał.
  • Odpowiedz
@vostok:

W największym skrócie jest to periodyzacja, gdzie każda jednostka treningowa jest inna. Opiera się o główne boje i ich wariacje jako 80 % objętości, ale każdy trening ma inne zakresy powtórzeń intensywność czy też wariacje. Cykl są podzielone na dni lekkie/średnie/cieżkie, gdzie ten podział opiera się o NL czyli liczbę wykonanych liftów. Są dni, gdzie np. masz 27 serii siadów i 17 serii wyciskania. Celem jest uzyskanie jak najlepszej
  • Odpowiedz
@Kasahara: szkoda tylko że tak naprawdę nie widać czy się robi progress czy nie w skali planu skoro co chwilę są zmiany ( ͡° ʖ̯ ͡°) W sumie pozostajesz w mniejszej lub większej niewiadomej aż do testów 1RM czy tam jakichś cięższych singli i obserwacji v sztangi bo przeliczanie repsow na 1RM zawsze będzie mniej lub bardziej nieidealne i niespecyficzne. Wiem że w większości planów ta
  • Odpowiedz
@Ksawras_Wyrzryn:

Właśnie na odwrót. Ten system jest najłatwiejszy co śledzenia progresu przez to, ze operujesz na bojach zazwyczaj, w wariacjach pełnego zakresu lub wydłużonego ruchu. Dodatkowo opiera się o badania, wiec nijako nie ma prawa nie działać w przeciwieństwie właśnie bardziej intuicyjnych systemów opartych np. RPE. Tutaj jednym z kluczowych parametrów jest śledzenie prędkośći sztangi. Jeśli wyciskasz 150 kg x 3 szybciej niż 3 msc temu, to na pewno maks
  • Odpowiedz