Wpis z mikrobloga

Drętwiejące stopy (palce u stóp) podczas jazdy na gravelu z wykorzystaniem SPD. Najczęściej pojakichs 40 minutach jazdy. Wypięcie się z SPD momentalnie poprawia sytuację. Siodło poprawnie ustawione. Czy ktoś miał podobny problem i sobie z nim jakoś poradził?
Próbowałem juz wielu rzeczy: nowe buty, wkładki do butów, zmiana siodła, zmiana mostka, różne ustawienia bloków...nic nie pomogło. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

#rower #gravel #spd #szosa #kolarstwo
  • 23
@mattkozlowski0: Idź na fitting, jak widzisz Twoje sposoby nie przynoszą rezultatów. Gościu pewnie po jednej wizycie usunie przyczynę problemu. Ogólnie dobór odpowiedniej wkładki do buta to chyba tez nie jest trywialny, dodatkowo czasami trzeba kompensować wkładkę klinem tak aby kolano pracowało w osi. Może buty za mocno dociągasz?
@mattkozlowski0: pomogly w takim sensie, ze jest mi z nimi o wiele wygodniej. na bikefittingu wyszlo ze mam plaskostopie i fizjo zalecil wkladki, natomiast dretwienia nie uswiadczylem (lub nie zdazylem, bo fitting zrobilem dosc szybko po zakupie roweru :P). tak czy siak polecam bikefitting lub wizyte u ortopedy.
@mattkozlowski0: a jak jeździsz w zwykłych butach to jest ok? Dla mnie to wygląda jak zbyt ciasne buty - ja mam tak jak za mocno ścisnę BOA. PO jakimś czasie jazdy puchną stopy i jest lipa.
Też tak mam, dodatkowo lewa noga która wypinam jest ok w miarę a prawa ciężko, I tak samo, jak stanę na chwile to z powrotem jest dobrze u mnie mocne zawiązanie buta pogarsza efekt
@odis: to nie kwestia zbyt ciasnych butow - sprawdzalem dwienoary, jedne sznurowane drugie mam teraz na rzepy. Obydwie pary byly i sa „na luzno”

@andrzej9000 : z bikefittingu na prwno skorzystam przy kolejnym rowerze, bo na tym obecnym zamierzam jeszcze przejechac tylko ten sezon

Narazie zaryzykowalem i zamowilem te wkladki speca - dam znac czy cos pomoglo. Moze rzeczywiscie zbyt obciazam srodstopie
@mattkozlowski0: Jeżeli jesteś mocno pochylony do przodu, będą Ci drętwieć stopy przez ograniczony przepływ krwi. Polecam siodełko z wycięciem, takie żeby nie wywierać nacisku na tkanki miękkie i zapewniać maksymalny przepływ krwi. Ew. można popracować nad mniej pochyloną pozycją, po przez podniesienie mostka, skrócenie go.