Wpis z mikrobloga

@washington: ERA (explosive reactive armour)
Kostka pancerza reaktywnego składa się z trzech warstw: dwóch płytek stalowych i sprasowanych warstw ładunku wybuchowego (trotyl) umieszczonych pomiędzy płytkami.
W przypadku trafienia, pocisk uderza w zewnętrzną płytkę, która wywiera nacisk na ładunek. Pod wpływem ciśnienia trotyl eksploduje. Płytka wewnętrzna jest grubsza przez co siła eksplozji jest skierowana na zewnątrz od pancerza, dzięki czemu rozprasza wiązkę kumulacyjną pocisku kumulacyjnego zmniejszając jego zdolność przebijania nawet o 70%.
@John_archer: Nie tylko takie wszystkie chemiczne tj. rakiety(ppk), burzące, HEAT-FS, heat, recznę granatniki itp.
Prościej było napisać chemiczne czyli tam gdzie do przebicia pancerza nie jest wykorzystana sama siła wypchnięcia z lufy a dodatkowa eksplozja przy pancerzu.
@John_archer: Wali ci się teoria ale dalej w to brniesz pokaż gdzie w pocisku HE masz wkład kumulacyjny. Rakiety PPK dzielą się na burzące, kumulacyjne, odłamko-burzące
Poczytaj nomenklaturę to zobaczysz, że pociski działające dodatkowo siłą wybuchu przy kontakcie z pancerzem są nazywane chemicznymi, nie mył z bojową bronią chemiczną potocznie gazy bojowe.
@Januszzex: Parafrazuję Twoje bzdury. :) Pokaż mi jedno miejsce w literaturze fachowej, gdzie znajduje się określenie "pociski chemiczne" na HEAT. Definicję broni chemicznej jako zawierającej substancje przeciwko ludziom masz np. w Konwencji o zakazie broni chemicznej. Chyba, że według Ciebie, zgodnie z tą konwencją, NATO nie stosuje pocisków kumulacyjnych, bo są bronią chemiczną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poczytaj nomenklaturę

A Ty słownik, bo nie wiesz nawet czym