Wpis z mikrobloga

Ja życzę osobom które mają kredyty żeby ich raty były jak najniższe a osobom, których nie stać na mieszkanie żeby w końcu było ich stać.

Naprawdę z żalem patrzę na toczące się tu spory waszą nienawiść do siebie. Myślę, że jako naród bylibyśmy dużo dalej gdybyśmy nie pałali do siebie taką nienawiścią.

#nieruchomosci
  • 88
  • Odpowiedz
@malinq czyli uważasz, że osoba z kredytem hipotecznym żyje na kosz innych? Widzę, że ekonomia wykopu weszła mocno. Kredyt hipoteczny jak sama nazwa wskazuje jest na hipotekę więc jeżeli @pewnie_tak_albo_pewnie_nie płaci to wzbogaca się bank, ponieważ koszą odsetki aż furczy. Przestanie płacić także wzbogaci się bank ponieważ dostanie ogarnięta nieruchomość prawdopodobnie gotową pod sprzedaż.

Nie wiedziałem, że pomagasz mu spłacać hipotekę skoro mówisz, że żyje na koszt innych.
  • Odpowiedz
Śmieją się z kredyciarzy, bo ci co zaciągnęli kredyt jeszcze rok temu, śmiesznie argumentowali, że po co wynajmować za lokum za 2k, jak lepiej płacić ratę 2k i za x lat mieszkanie będzie twoje.
  • Odpowiedz
@affairz: tylko ze te pieniadze z drukarki ida do dewelopera a nie do ludzi, ktorzy wydaja je z socjalu wiec jak nie masz wiedzy skad wziela sie terazniejsza inflacja to przestan pisac takie głupoty.
  • Odpowiedz
@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: Bo Ogólnie rzecz ujmując kredytobiorcy okradają ta część narodu która kredytu nie brała. Po pierwsze dlatego że Skoro inflacja wynosi 10% a stopy procentowe tylko 5% to oznacza że osoby kupujące mieszkanie zarabiają na tych którzy zbierają kapitał. Do tego stopa procentowa powinna być przynajmniej 2 razy wyższa więc płacą mniej niż powinno. Jak zwykle promowane jest życie na kredyt które z punktu widzenia gospodarki nie jest zdrowe. Do
  • Odpowiedz
czyli uważasz, że osoba z kredytem hipotecznym żyje na kosz innych? Widzę, że ekonomia wykopu weszła mocno. Kredyt hipoteczny jak sama nazwa wskazuje jest na hipotekę więc jeżeli @pewnie_tak_albo_pewnie_nie płaci to wzbogaca się bank, ponieważ koszą odsetki aż furczy. Przestanie płacić także wzbogaci się bank ponieważ dostanie ogarnięta nieruchomość prawdopodobnie gotową pod sprzedaż.

Nie wiedziałem, że pomagasz mu spłacać hipotekę skoro mówisz, że żyje na koszt innych.


@totti28: nie. #!$%@? nauczcie się czytać albo nie zawracajcie mi dupy. Nie jestem przedszkolanką, żeby was wszystkich edukować.

Każda osoba której kredyt spłaca inflacja - niezależnie czy to kredyt na mieszkanie, samochód, komputer czy telefon, żyje obecnie na koszt ludzi którym inflacja oszczędności zjada. Serio przejdźcie chociaż ze trzy klasy szkoły podstawowej zanim zaczniecie
  • Odpowiedz
@malinq przedszkolanko z wykształceniem ekonomicznym powiedz mi w jaki sposób kredytobiorcy "zyskują" na rosnącej inflacji? Gdzie Ty to wyczytales? Na money.pl? Czyli według twojego rozumowania kredytobiorcy nie kupują droższego paliwa czy masła tylko dostają je na kredyt przez co osoby z oszczędnościami je tracą? #!$%@? jak lato z radiem...

Kredyt spłaca inflacja? Czyli idąc twoim rozumowaniem kredytobiorca powinien mieć im wyższa inflacja tym mniejszą kwotę do spłaty/lub ratę. Było by w
  • Odpowiedz
Było by w tym trochę sensu jeżeli wypłaty rosły by tak jak inflacja, a to jest nierealne w tym kraju.


@totti28: przestań rozciągać swój przypadek na cały kraj. Podwyżka inflacyjna nie jest niczym niespotykanym i ludzie dostają podwyżki jak po nie idą. Tzn nie wiem jak w przypadku jakichś prostych prac fizycznych które wykonuje każdy półgłówek ale pewnie mi zaraz wytłumaczysz.

Spadek siły nabywczej pieniądza nie dotyczy tylko towarów ale
  • Odpowiedz
Czyli według twojego rozumowania kredytobiorcy nie kupują droższego paliwa czy masła tylko dostają je na kredyt przez co osoby z oszczędnościami je tracą?


@totti28: jeśli sam coś takiego wydedukowałeś to mogłeś mi po prostu napisać na priv, że jesteś upośledzony i potrzebujesz wsparcia finansowego. Daj link do zrzutki, zobaczę co da się zrobić.

W przeciwnym razie opisz mi jak do tego doszedłeś.

Jaki tok myślenia sprawił, że z mojego komentarza
  • Odpowiedz
@malinq debilem jesteś jedynie tutaj tylko siejąc mądrości wyczytane głównie na wykopie. Szkoda rozmowy skoro komuś zaczyna brakować argumentów :). Pozdrowienia
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop: @pewnie_tak_albo_pewnie_nie:
Niskie stopy okradaja oszczędzający i promują ryzykantów. Niskie stopy pompują inflację czyli okradaja tych co mają oszczędności. Ha tfu na tych co brali kredyty i teraz wpadli w tarapaty - niech ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny.
Tak mam potężne ilości gotówki, żywej i dosteje szału, że przez nieuków i inne gosie z korpo hr z 5k netto co brały hipoteki na 500k żeby kupić mieszkanie bo
  • Odpowiedz
Żeby się śmiać z kredytowiczow trzeba byc jedna z 2 osób:


@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: a to nie jest tak, że wykopki śmiały się z kredytowiczów którzy się zadłużyli kupując mieszkania pod wynajem? Reszta normalnych przy okazji dostaje rykoszetem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: , że co proszę? Przy niskich stopach nie ma zainteresowania moimi oszczędnościami bo koeporcje/banki i instytucje dostają finansowanie za 0 albo 0.2% od fed / EBC bo " quantitve easing" czyli drukarka robi brr. Dla mnie stopa zwrotu która pokryje inflację to jakieś 12-15%. Zgadnij od kogo wolą korporacje finansowanie od EBC za 0 czy z free flaotu?. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Tylko proszę nie wyjeżdżaj mi
  • Odpowiedz
@emasele ojej, no i co teraz? Mam pojęcie o czym pisze, tylko Ty nie rozumiesz co ja chce Ci powiedzieć. To nie jest tak że ja sie nie zgadzam z tym co mówisz, bo to są fakty. Co ja mówię to tylko to, że skoro jest dla Ciebie taka sytuacja to wymysl co zrobić żeby tej kasy nie tracić. Opcji jest mnóstwo, ale nie będę Ci nic podpowiadał, bo to preferencje
  • Odpowiedz
@totti28: Ale wiesz ze hajs z kredytow hipotecznych to kest ta mityczna „KREACJA PIENIADZA przez banki komercyjne”? Jak bank daje Ci pol banki hipoteki to deweloper ma Twoje pol banki a te pol banki wczesniej w gospodarce NIE ISTNIALO - bank wyczarowal z powietrza prawie 100% tej kwoty. A wiec przez hipoteki jest coraz wiecej pieniazkow, podaz pieniadza to jeden z glownych proinflacyjnych czynnikow
  • Odpowiedz