Wpis z mikrobloga

Ja życzę osobom które mają kredyty żeby ich raty były jak najniższe a osobom, których nie stać na mieszkanie żeby w końcu było ich stać.

Naprawdę z żalem patrzę na toczące się tu spory waszą nienawiść do siebie. Myślę, że jako naród bylibyśmy dużo dalej gdybyśmy nie pałali do siebie taką nienawiścią.

#nieruchomosci
  • 88
  • Odpowiedz
No #!$%@? jak ja chcę uczciwie pracować, zdobywać doświadczenie, rozwijać się, inwestować w siebie to jestem głupi bo nie wziąłem kredytu na który mnie nie stać.


@malinq: Ziom, ale nie każdy bierze kredyt, na który go nie stać... Takie były do niedawna warunki rynkowe, że bardzo opłacało się wziąć mały kredyt na mieszkanie niż czekać na uzbieranie całości za gotówkę przy wzrostach cen mieszkań o 10% rdr...
Ludzie co brali
  • Odpowiedz
Ludzie co brali kredyty z umiarem nadal wyjdą na tym dobrze


@Pantegram: Tych ludzi stać by było na kredyt przy wyższych stopach procentowych. Generalnie z twoją wypowiedzią się zgadzam
  • Odpowiedz
  • 1
@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: Bo pośrednio to zrobili. To oni napompowali bańkę na nieruchomościach kupując ekstremalnie przepłacone mieszkania. Teraz kiedy przyszedł czas weryfikacji stylu życia jest płacz, bo jak to tak, stopy nie będą wiecznie zerowe? Ale tak to jest jak prawie bezdomny mógł sobie wziąć 300k kredytu ot tak.


Ale sprawdzanie czy wzięcie kredytu nie spowoduje "napompowania bańki" chyba nie jest obowiązkiem kredytobiorcy? Rząd powinien dbać o to, żeby do takiej sytuacji
  • Odpowiedz
@pewnie_tak_albo_pewnie_nie albo jeszcze trzecia opcja współmierna do tej które wymieniłeś. U nas na Śląsku w czasach PRL było tak że mieszkania dostawiali za darmo z zakładu pracy. Tyle. Kiedy jeszcze 9 lat temu zapłaciłem za swoje m4 160 tys mój ojciec, swoim starym komunistycznym tekstem stwierdził " jo by tela w życiu nie doł" mówię mu no jak bym bym miał czerwoną książeczkę 30 lat temu to też bych #!$%@? nie
  • Odpowiedz