Wpis z mikrobloga

Ja życzę osobom które mają kredyty żeby ich raty były jak najniższe a osobom, których nie stać na mieszkanie żeby w końcu było ich stać.

Naprawdę z żalem patrzę na toczące się tu spory waszą nienawiść do siebie. Myślę, że jako naród bylibyśmy dużo dalej gdybyśmy nie pałali do siebie taką nienawiścią.

#nieruchomosci
  • 88
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Ludzie pobrali kredyty i kupili mieszkania a tutaj niektórzy się o nich wypowiadaja jakby co najmniej ich okradli tym zakupem

@pewnie_tak_albo_pewnie_nie:
nie dostrzegając przyczyn chorego wzrostu cen nieruchomości zupełnie niewspółmiernego do wzrostu zarobków i dokładając swoją cegiełkę do tego wzrostu ale trudno ich winić, że chcą mieć gdzie mieszkać. Za tą sytuację największą odpowiedzialność ponoszą rządzący z NBP-em
  • Odpowiedz
@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: Bo pośrednio to zrobili. To oni napompowali bańkę na nieruchomościach kupując ekstremalnie przepłacone mieszkania. Teraz kiedy przyszedł czas weryfikacji stylu życia jest płacz, bo jak to tak, stopy nie będą wiecznie zerowe? Ale tak to jest jak prawie bezdomny mógł sobie wziąć 300k kredytu ot tak.
  • Odpowiedz
Ale wiesz że inflacja i mnieszkania bylyby znacznie nizej gdyby nie hajs z drukarki hipotecznej?

@affairz: Ale wiesz, że stopy wpływają nie tylko na kredyty hipoteczne?
To nie kredyciarze drukowali i rozdawali pięniądze na lewo i prawo, a nie każdemu chce się czekać 5 lat na to, żeby się od rodziców wyprowadzić.
  • Odpowiedz
@affairz Wiem, ale co to zmienia? Z perspektywy wielu ludzi to nie miało znaczenia. Jakbyś brał kredyt żeby się wynieść z domu i zamieszkać na własnym to byś się raczej nie zastanawiał jakie skutki to będzie miało dla ekonomii. To nie jest domena zwykłych obywateli żeby kontrolować system
  • Odpowiedz
@NoNameeDD: No właśnie. Fajnie się #!$%@? po kredyciarzach i to jest teraz modne na wykopie, rozumiem. To na co nieśmiało zwracałem uwagę swoim komentarzem to:
1. Stopy nie dotyczą tylko kredytów hipotecznych i pewnie mocno zmrożą gospodarkę (rozwój, inwestycje, kredyty obrotowe)
2. Sytuacja się rozjechała przez politykę rządu, więc jak już się pluje na kredyciarzy, to obowiązkowo powinno się jeszcze napluć na sprawców całego zamieszania.
  • Odpowiedz
Ale wiesz że inflacja i mnieszkania bylyby znacznie nizej gdyby nie hajs z drukarki hipotecznej?


@affairz: ale wiesz, że gdyby nie drukarka hipotetyczna, to nie byłoby tylu mieszkań byłaby mniejsza podaż a więc ceny i tak by rosły przez popyt? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz