Wpis z mikrobloga

Ja życzę osobom które mają kredyty żeby ich raty były jak najniższe a osobom, których nie stać na mieszkanie żeby w końcu było ich stać.

Naprawdę z żalem patrzę na toczące się tu spory waszą nienawiść do siebie. Myślę, że jako naród bylibyśmy dużo dalej gdybyśmy nie pałali do siebie taką nienawiścią.

#nieruchomosci
  • 88
  • Odpowiedz
Rozsądni przespali moment, teraz będą kupować za 15 z metra ( ͡º ͜ʖ͡º)


@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: rozsądni ludzie nie ładują się w kupno rzeczy na które nie mają pieniędzy, nie są im niezbędne do życia, a istnieje ryzyko, że ich to pogrąży.

Oczywiście twoja moralność może tłumaczyć, że lepiej wziąć kredyt, a potem za pomocą aparatu przymusu w postaci systemu podatkowego i programów redystrybucji okradać innych. Ale
  • Odpowiedz
Tylko ze raty kredytów nie są ani duże ani make są obecnie w sam raz, podwyzki jeszcze przed nami więc póki co jest znośnie później może być gorzej nawet glapinski to przyznał a przecież moga byc jeszcze inne nieprzewidziane scenariusze glapinski zazwyczaj był optymista
  • Odpowiedz
@malinq Rozsądek =/= wiedza finansowa. Dużo osób wiedziało, że kredyt teraz albo nigdy, bo wszystko wystrzeli. Wiec jak rozsądni nie mieli wtedy to teraz tym bardziej nie będą mieć.

A odnośnie komentarza no to równie dobrze mógłbyś napisać, że cały system finansowy jest złodziejstwem, nie tylko mechanizm kredytów, z czym bym sie ogólnie zgodził
  • Odpowiedz
obecnie w sam raz


@niko444: w sam raz to byłyby gdyby zniszczono wszystkie drukarki na świecie i pozbyto się banków centralnych. Nie ma czegoś takiego jak raty kredytów w sam raz xd
  • Odpowiedz
Dużo osób wiedziało, że kredyt teraz albo nigdy


@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: gówno tam wiedziało, usprawiedliwiasz bezmyślne działanie. Co wiedzieli, że przyjdzie inflacja po kryzysie? Że przyjdzie wojna? I Ty prosiłeś mnie, żebym Cię nie rozśmieszał? XD

Rozsądek =/= wiedza
  • Odpowiedz
Ja bralem kredyt troche ponad rok temu i wiedziałem że będzie szla inflacja i że będą podwyżki stóp. Wojny nie przewidziałem, ale i bez niej sytuacja by podobnie sie klarowala


@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: a. Czyli usprawiedliwiasz swoją decyzję dlatego tak #!$%@? o tym byciu rozsądnym. Jakbym z premedytacją żył na koszt innych to czułbym się z tym co najmniej głupio. Ale z drugiej strony frankowicze, też byli aroganccy ze swoimi błyskotliwymi decyzjami
  • Odpowiedz
Stary co Ty gadasz z całym szacunkiem, ale nikt tu nie żyje na niczyj koszt. Ludzie wzieli kredyty i je spłacają, nie oczekują zadnej pomocy. Spiales sie jak plandeka na żuku nie wiadomo nawet o co. Miej pretensje do systemu, nie ludzi


@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: system tworzą ludzie, więc to tak jakbym miał pretensje do kabelków w komputerze, że nie są dobrze pospinane przeze mnie

Póki stopy procentowe siedzą poniżej inflacji to
  • Odpowiedz
Spiales sie jak plandeka na żuku nie wiadomo nawet o co.


@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: spinam się bo nazywasz darmozjadów żyjących na koszt innych ROZSĄDNYMI.

No #!$%@? jak ja chcę uczciwie pracować, zdobywać doświadczenie, rozwijać się, inwestować w siebie to jestem głupi bo nie wziąłem kredytu na który mnie nie stać.

I dziwisz się, że ktoś komu pośrednio plujesz w twarz się spina?
  • Odpowiedz
@malinq: "system tworzą ludzie" - no wlasnie, to do tych ludzi sie spinaj, odpowiedzialnych za ten system, nie do mnie. Ty albo ja w wiekszosci przypadkow mozemy sie tylko przystosowac do sytuacji. No widzisz, a ja wzialem kredyt na ktory mnie stac, wiec dlaczego mialem go nie brac? Ja ciagle nie rozumiem dlaczego Ci sie wydaje ze ja Cie okradam
  • Odpowiedz
Ale wiesz że inflacja i mnieszkania bylyby znacznie nizej gdyby nie hajs z drukarki hipotecznej?


@affairz: i dlatego winisz ludzi biorących kredyty na mieszkania za światowy system finansowy? XD
  • Odpowiedz
@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: Zasadniczo masz rację, jednak jestem zdania, że głupotą było zakredytować się pod korek przy tak niskich stopach. Ludzie powinni założyć, że taka sytuacja nie będzie trwała wieczność i w końcu nadejdzie czas, kiedy wysokość raty wzrośnie.
  • Odpowiedz
@affairz kredyty hipoteczne raczej nie mają tak dużego wpływu na inflację jak rozdawnictwo rządu na prawo i lewo. Kredyty hipoteczne po pierwsze nakręcają handel i budowlankę. To były złote czasy dla mnóstwa ludzi z tej branży ale zaczęli po prostu przeginać z cenami za usługi oraz materiały. Jeszcze wykonawcy nie podnieśli tak cen jak cwaniacy handlowcy którzy spekulowali często gęsto materiałami budowlanymi żeby podnieść ich cenę. To wszystko wpływało na ceny
  • Odpowiedz