Wpis z mikrobloga

@LittleOpa:
Poparłbyś pomoc dla najbiedniejszych kredyciarzy, ale twoim kosztem, np. zamrozić wibor najbiedniejszym, a pozostałym podwyższyć stópki na 10%? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LittleOpa: Lepsze rozwiązanie dawał jeden z polityków. Ze wibor zostaje "zamrożony" ale część odsetkowa jest dalej powiększana normalnie co powoduje wydłużenie czasu spłaty kredytu pomimo zmniejszonej raty co miesiąc bo dalej będzie musiał to zapłacić tylko w wydłużonym czasie.
  • Odpowiedz
@LittleOpa: wystarczy wymusić prawnie przejście z kredytów hipotecznych o zmiennej stopie na stała np 4% - 5%. Banki i tak więcej zarobią niż w ostatnich latach a kredytobiorcy będą mieli mniejszą podwyżkę raty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LittleOpa: załóżmy że WIBOR 3m jest teraz równe 5, komuś się teraz aktualizuje i ma 5 przez kolejne 3 miesiące

Stopa jest 4.5, za miesiąc glapa podnosi do 5.25 xd
Jedno i drugie źle xd
  • Odpowiedz
@LittleOpa: nie wiem czy opcja 3 zadziala biorac pod uwage ze ja w swojej umowie hipotecznej mam punkt o alternatywnych benchmarkach w przypadku gdy te podstawowe nie beda moglby byc uzyte ;) brzmi jak furtka dla zamrozenia wiboru albo marzy.
  • Odpowiedz
@LittleOpa: Jak zwykle osoby, które myślą, analizują i oszczędzają będą musiały sobie same radzić, a osoby które brały kredyt pod korek bez większego namysłu zyskają na tym.
  • Odpowiedz
  • 0
@efem a ludzi którzy kupili za kredyty mieszkania wywalić na bruk ( ͡º ͜ʖ͡º) i sprzedać te mieszkania żeby pokryć umozenie
  • Odpowiedz