Wpis z mikrobloga

Robię Update 3 lata po moim ostatnim update tutaj dot mojej kolekcji inwestycyjnej którą zakończyłem w 2019 z małą przerwą w 2022 by kupić AT AT na premierze w Londynie wraz z autografem i licencją pierwszej serii.

Inwestycja inicjująca 122tys. głównie na przestrzeni 2016-2018r
Wartość obecnie rynkowa 217tys.

Wartość w 2019 podczas mojego ostatniego raportu. 168tys PLN

Wszystkie zestawy zalakowane i zamknięte.
Zasada kupowania lego wówczas była taka, kup 2 zestawy, jeden do zbudowania drugi do przekitrania, zwróci ci pierwszy zakup. Kupiłem tak nieco ponad 60% zestawów.

Wiele z tych zestawów ma o wiele wyższą wartość rynkową ze względu na wartość kolekcjonerską.
Wśród nich jest nowy Millennium Falcon z pierwszej edycji z certyfikatem i autografem twórców z Londyńskiej premiery.
Stadion Manchasteru United z autografem autora projektu i petera schmeichela z Londyńskiej premiery
Brick Bank i Assembly Square z autografem autora projektu szefa Lego Creator Expert, jurora amerykańskiego Lego Masters z Londyńskiej premiery Jamiego Berarda.
4 Zestawy Architecture z autografem autora - Rok Kobe także z Londyńskiej premiery.
Lego Ideas Tron - z autorami projektu
Lego Ideas Women of Nasa - podpisany przez 3 kobiety które występują w zestawie.
Lego Ideas Old Fishing Store - podpisany przez autora projektu.
itd...

Wartość tych zestawów w dużej czesci ciezko wycenić bo ma mocno kolekcjonerski charakter dlatego rebrickable podaje wartość wyłącznie dla domyślnego zestawu sklepowego.

Kolejny Update za 2 lata.

Jak ktoś będzie chciał być zawołany za 2 lata, niech zaplusuje.

https://rebrickable.com/users/Shewie/lego/
#lego #inwestowanie
Shewie - Robię Update 3 lata po moim ostatnim update tutaj dot mojej kolekcji inwesty...

źródło: comment_16491725140Gc34eLkRZ6fuv1Hijj8P0.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rad-X: U rodziców w domu. Zajmują cały 22m2 pokój (który domyślnie jest mój xD) pod sam sufit. Duża część z nich to polybagi jednak a nie kartonowe zestawy.
  • Odpowiedz
@swinkapl: tak, oni nawet nie wiedzą ile to jest warte i uważają że jestem nierozważny i że powinien był to już dawno sprzedać. Moja matka prawie rozdawała klocki gówniakom z osiedla za bezcen... Bo uważała że po co mi tyle xD i jak to że dorosły chłop zbiera klocki, "bój się boga weź się do roboty lepiej" itd.
No ale temat sie uspokoił i leżą sobie grzecznie w pokoju.
  • Odpowiedz
Moja matka prawie rozdawała klocki gówniakom z osiedla za bezcen... Bo uważała że po co mi tyle xD


@Shewie: Może jednak wykup magazyn, bo inaczej pójdą klocki na jakąś zbiórkę humanitarną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pietal: liczę na mądrość moich staruszków. Boję się wilgoci najbardziej bo ona może zniszczyć pudełka które są tak samo wartosciowe jak klocki.
  • Odpowiedz