Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego przy obecnej inflacji 10.9% nie wszyscy kupują rtv agd na raty 0%? Dla mnie to totalny no brainer (zakładając, że nie da się znaleźć lepszej oferty w innym miejscu za gotówkę). Płacić np. 3k za lodówkę gotówką jest gorsze niż np. pół roku bez rat i 10 rat po 300pln. Szczególnie dla osób np. w it gdzie są regularne podwyżki. Powiedzcie mi jeśli istnieje jakiś haczyk którego nie widzę...

#inflacja #pieniadze #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624b3e990c35a48d0deceb90
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 68
Elektromarketom to się opłaca, ponieważ klient kupując na raty często dobiera do zamówienia produkty, których normalnie by nie kupił. Szczególnie jaskrawo widać to w przypadku osób, które na przykład wykańczają mieszkanie i progresywnym rabacie przy każdym dobranym produkcie, np. 5 produkt za złotówkę. Sklepy zarabiają dzięki zwiększaniu wolumenu sprzedaży, nawet kosztem niższej marży. Dodatkowo zapewne mają zapisy w umowach z producentami, że za osiągniecie jakiegoś poziomu sprzedaży produktu mają wypłacany bonus lub
@AnonimoweMirkoWyznania Ja zawsze biorę raty 0%, po pierwsze właśnie ze względu na inflację, po drugie biorę na maksymalny okres bo i tak to się nawet nie zbliża do przewidywanej żywotności sprzętu, ale przybliża to konsumenta do wiązania kosztu z używaniem urządzenia, czyli jak mam lodówkę 10 lat to idealnie byłoby płacić 1/120 ceny zakupu miesięcznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mlekkko:

jaki w tym sens? I tak wydaję te 3k złotych. To bez różnicy, czy zapłacę je z góry czy na raty - i tak wydam 3k.

Coś twój tok myślenia kuleje.


Ja tu tylko wiedzę, że edukacja ekonomiczna Polaków kuleje ()
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo większość ludzi w PL jest za głupia żeby skminic ze im się to opłaca, a opłaca się zawsze. Co więcej opłaca się nawet kiedy pożyczka jest oprocentowana a rrso jest niższe niż inflacja. Oczywiście ceteris paribus.
Możecie się brandzlowac że teoretycznie płacicie ratę pieniądzem o mniejszej wartości - ale to i tak bez różnicy, jakbyście zapłacili z góry xD z kim ja tu siedzę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mlekkko:

ja wiem o co wam chodzi i się mylicie. Musiałbyś płacić całość za lodówkę pod koniec terminu placenia teoretycznych rat, żebyś była różnica.


No nie xD... Wiadomo, że różnica wtedy byłaby największa, ale przy ratach dalej istnieje, więc się nie mylimy.

z kim ja tu siedzę


Z ludźmi, którzy ogarniają podstawy ekonomii.