Wpis z mikrobloga

@Stryj: Wszędzie trafią się patologie. Ludzie mieszkający w domach jednorodzinnych bardzo często nie interesują się tym jak dużo pies szczeka i jak uciążliwy jest dla sąsiadów lub, gorsze warianty, nie zamykają bramki albo chodzą na spacery z agresywnymi psami bez smyczy.
to powinieneś wiedzieć, że z psem trzeba wychodzić. Bo czy to będzie działka 300m2 czy mieszkanie 50m2 dla psa to brak nowych zapachów. Wybiegać też się nie wybiega, bo psy nie latają zwykle wokół podwórka.

Żal mi psów, które są trzymane przez ludzi na domach z dużymi działkami i z nimi nigdzie nie wychodzą albo raz w tygodniu "bo ma duże podwórko, żeby sobie polatać".


@sroka22: xD
brak nowych zapachów jako
ozumiem że swoją wiedzę empiryczną masz z wieloletniej pracy z psami xD ?


@dzakubmwo: Tak. Zawsze miałem duże psy i przynajmniej 2. Zawsze śmieję się otwarcie z osób, które kiszą swojego psa w mieszkaniu a jak przyjeżdżają z nim do mnie, to ich pies w końcu jest w stanie się wybiegać jak puszczam je razem.
Blok to jest koszmar dla ludzi i dla zwierząt - ale magiczne - można się przyzwyczaić
tu nie chodzi o to ze pies ma miec dobrze, a ludzie dokola. Jak masz dom to nie mieszkasz z obcymi ludzmi w jednym budynku = twoj kundel nikogo nie #!$%@?


@Mistrszzz: tu nie chodzi o to ze kaszojad ma miec dobrze, a ludzie dokola. Jak masz dom to nie mieszkasz z obcymi ludzmi w jednym budynku = twoj bachor nikogo nie #!$%@?
@Stryj: W bloku nie trzyma się dużych psów i to jest dla nichg męczarnia, a jak jeszcze właściciel nie chodzi na długie spacery, to fakt. Małe/średnie psy nie mają problemu żyć w mieszkaniach, jak i m zapewnisz dużo ruchu.
@artur-tyminski: Całkowicie się nie zgodzę jak i większość osób mających duże pojęcie w zakresie szkolenia psów. Mam na szkoleniu kilka owczarków niemieckich po egzaminach IPO i jakoś nie widać by miał problemy to że siedzą w bloku. Blok nie jest problemem, bo wystarczy zapewnić dla psa odpowiednią ilość ruchu, problemem jest właściciel. Zapytaj się pana Sławomira Stolarskiego, jednego z najlepszego szkoleniowców gdzie posiadał swoje pierwsze owczarki
@dzakubmwo: Ok, dzięki za merytorykę.
Pies w bloku nie ma żadnego ruchu. Jest skazany na przebywanie w nienaturalnym dla niego położeniu.
Działka jest namiastką naturalnego położenia.
Żaden spacer nie zapewni wystarczającego ruchu.
Ale
Mała ilość zapachów, mała ilość ruchu raczej nie przekłada się na zdrowie psa i nie ma żadnego znaczenia prócz gdybania kto oferuje swoim pupilom lepsze warunki.
Chyba, że masz wyniki jakichś badań.
Pies w bloku nie ma żadnego ruchu. Jest skazany na przebywanie w nienaturalnym dla niego położeniu.


@artur-tyminski: Nie ma żadnego ruchu jeśli z nim nikt nie wychodzi xd, jeśli pies ma zapewniany odpowiednią dawkę ruchu nie ma żadnego problemu i nie ma co tu doszukiwać się większej filozofii xdd. Mam owczarka podhalańskiego w bloku i ten pies jak jest w w mieszkaniu to tylko aby spać, bo tak to zawsze ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rolnik_wykopowy: jak uważasz. Ja wyprowadzam psa częściej, nie mówię, że w domu ma gorzej. Wydaje mi się, że mój by dużej różnicy w domu nie zobaczył. Mam ogródek przy mieszkaniu (parter) i wychodzi tam tylko jak chce się napić (od jakiegoś czasu chce pić tylko na dworze ^^). Nie uważam się za lepszych od tych co mają psa w domu ^^ Uważam się za lepszego dla psa od tego, który wypuszcza