Wpis z mikrobloga

Chodzi o to, że prawdziwa pomoc musi pochodzić z pozycji gospodarza, nie sługi.

Jeżeli przychodzi z pozycji sługi to nie jest to pomoc... to jest lizusostwo, leczenie kompleksów niższości, pragnienie pogłaskania przez zachodniego Pana.

I nie chodzi tu o Polaków tylko - zastanówcie sobie co myśli uchodźca kiedy trafia do Polski i widzi taką obrzydliwą służalczość?
Ano myśli, że "pomagający" wcale nie jest w pozycji w której może pomagać, lecz wręcz on sam potrzebuje pomocy.

Wniosek jest taki, że nie trafił (jeszcze) do miejsca w którym może czuć się w pełni bezpiecznie.

#wojna #ukraina #polska
Pobierz throwaway2137 - Chodzi o to, że prawdziwa pomoc musi pochodzić z pozycji gospodarza, ...
źródło: comment_1648889886UbVKd9nvLRnmxRlUu6B2gc.jpg
  • 23
@TheGreatCornholio: Ja nie jestem neuropkiem, który wyciera sobie gębę wymienionymi przez ciebie problemami, w międzyczasie promując neoliberalny ultrakapitalistyczny neofeudalizm.

Mi zależy głównie na budowaniu świadomości klasowej w naszym narodzie - a tutaj głównym problemem Polaków jest brak godności - poczucia własnej wartości i szacunku do samego siebie.
@throwaway2137: o i kolejna opinia podparta słowami Ziemkiewicza xD Są ludzie którzy biorą go na poważnie, co jest niewiarygodne.

zastanówcie sobie co myśli uchodźca kiedy trafia do Polski i widzi taką obrzydliwą służalczość?

Ano myśli, że "pomagający" wcale nie jest w pozycji w której może pomagać, lecz wręcz on sam potrzebuje pomocy.

Wniosek jest taki, że nie trafił (jeszcze) do miejsca w którym może czuć się w pełni bezpiecznie.


@throwaway2137:
@throwaway2137: A to nie jest wycięte z kontekstu? To, że jakis pajac tak powiedział to przeciez nic nie znaczy, byc moze to przetłumaczone na ich jezyk znaczy cos bardziej pozytywnego niz nam się wydaje.

Lepiej żebysmy traktowali ich jak żebraków u bram proszacych o jałmużne?
@neoklasyk: te słowa o "sługach narodu Ukraińskiego" są wyrwane z kontekstu. Zostały wypowiedziane w kontekście rzekomej międzynarodowej misji pokojowej i jeśli Ukraina wyraziła by potrzebę takiej misji, to my jako Polska dostosujemy się do ich potrzeb i planu pamiętając jednocześnie o naszych możliwościach i o tym, że byłaby to misja międzynarodowa gdzie musiano by wypracować międzynarodowe porozumienie w sprawie jej przeprowadzenia..
@neoklasyk: Pytasz co powinien zobaczyć Ukrainiec po przyjeździe do Polski?

Powinien zobaczyć zorganizowany przez państwo nowoczesny transport do nowo wybudowanych ośrodków dla uchodźców.

Czego doświadcza teraz - stresu o to co będzie za kilka miesięcy, kiedy między nim a nie wytrzymującym finansowo prywatnym obywatelem, który przyjął go do własnego domu zaczną pojawiać się konflikty.
Powinien zobaczyć zorganizowany przez państwo nowoczesny transport do nowo wybudowanych ośrodków dla uchodźców.

Czego doświadcza teraz - stresu o to co będzie za kilka miesięcy, kiedy między nim a nie wytrzymującym finansowo prywatnym obywatelem, który przyjął go do własnego domu zaczną pojawiać się konflikty.


@throwaway2137: ale absurd. Rozmawiałem z wieloma ukraińskimi uchodźcami w mojej okolicy i od żadnej z tych osób nie padły takie słowa, a wręcz przeciwnie. Dziękowali za taką
@throwaway2137: Daj spokój, wypokowym dzbanom nie przetłumaczysz. Oni serio myślą, że mieszkania, miejsca pracy, miejsca w przedszkolach i służba zdrowia się cudownie rozmnożą, każdy uchodźca zaraz wynajmie swoje mieszkanie, znajdzie pracę, a dzieci pośle do żłobka/przedszkola/szkoły w zależności od wieku a nasza gospodarka wystrzeli w kosmos dzięki takiej liczbie nowych miejsc pracy. xD
Powinien zobaczyć zorganizowany przez państwo nowoczesny transport do nowo wybudowanych ośrodków dla uchodźców.


@throwaway2137: pokaż mi państwo, które buduje ośrodek dla 2 mln osób w miesiac... Dużo lepszy od stresu w uchodźczczym gettcie jest rozlokowanie ich po rodzinach, które i tak już w PL były plus zryw społeczny, który nastąpił.

. rzecznik MSZ mówiący że jesteśmy "sługami narodu ukraińskiego".


@throwaway2137: czemu nie podasz całego kontekstu wypowiedzi? XD
te słowa o "sługach narodu Ukraińskiego" są wyrwane z kontekstu. Zostały wypowiedziane w kontekście rzekomej międzynarodowej misji pokojowej i jeśli Ukraina wyraziła by potrzebę takiej misji, to my jako Polska dostosujemy się do ich potrzeb i planu pamiętając jednocześnie o naszych możliwościach i o tym, że byłaby to misja międzynarodowa gdzie musiano by wypracować międzynarodowe porozumienie w sprawie jej przeprowadzenia..

@dzangyl: Nie ma tu nic wyrwanego z kontekstu, a to jakie