Wpis z mikrobloga

Dla zakredytowanych pytanie. Przeszliście na stałe oprocentowanie? Bo ja szczerze nie brałem tego pod uwagę, ale teraz wojna trochę okoliczności zmieniła i chyba jednak zmieniam.

Otrzymałem od banku propozycję 6,99%. Czy da się gdzieś niżej? Chociaż już pewnie nie zdążę refinansować do następnego posiedzenia RPP.

#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 19
@Bob-Omb: ja miałem w milenium zmienne 6,35 w marcu, przeszedłem do santandera na 5,99 na stałe bo mi ltv mocno się zmienil bo wartość mieszkania się zwiększyła i bank ma mniejsza marże
@Bob-Omb: Generalnie wszystko po pozytywnej decyzji banku (wysłaniu zarobków itp.) w jeden dzień ogarnalem bank > notariusza > sąd > bank. Z tego co kojarzę to jak poprosisz o ofertę to jest ona ważna pare dni
@Bob-Omb: @foobarek: z tego, że zamierzam nadpłacać co miesiąc konkretną kwotą
- jeśli dzisiaj przejdę na stałe oprocentowanie - jestem w tył
- jeśli dzisiaj przejdę na stałe oprocentowanie a wibor skoczy i spadnie gwałtownie w tym lub przyszłym roku - jestem w tył
- jeśli dzisiaj przejdę na stałe a wibor lawinowo będzie rósł - jestem do przodu max o kilka k

a naprawdę ciężko mi uwierzyć żeby wibor
@Bob-Omb ja uciekłem na stałe w PKO BP, docelowo 5,94%, teraz mam jeszcze okres promocyjny - 4,97%. Baza 3,87 + marża banku.

Wniosek złożyłem 3 marca, a aneks podpisałem bodajże 22 marca
@wpiot po środowej RPP na bank będzie gorzej ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ofertę zaklepałem 21 lutego, a w międzyczasie dostałem aktualizację rat, z WIBOR 0,29 na WIBOR 4,61, +850 zł ( ͡º ͜ʖ͡º)
@b7kj: Mam już termin na aneks, właśnie w środę :P
Obowiązywać mnie będą warunki jakie ING opublikuje przez weekend lub poniedziałek. Będą zamrożone przez czas w jaki bank będzie analizował wniosek, do tego mam 30 dni na decyzję, więc sporo czasu, może nawet poczekam na kolejne spotkanie RPP. Myślę, że będzie się opłacać :)