Wpis z mikrobloga

Zawsze podejrzewałem Putina, że chce w przyszłości wywołać wojnę w Europie. Jak widziałem ubogie rosyjskie wsie i miasteczka, to podejrzewałem, że pewnie Putin większość kasy z ropy i gazu pakuje w unowocześnianie wojska i za parę lat zobaczymy wojsko tak wyposażone, że będzie niemalże dorównywać amerykańskiemu. Coś nie pykło. Pytanie, gdzie jest więc ta kasa z ropy i gazu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojna #rosja #ukraina
  • 30
  • Odpowiedz
@speed_i: Oglądnij filmiki Nawalnego, w Rosji jest jest korupcja na niewyobrażalnym dla nas poziomie. Pieniądze z państwa i spółek wypływają na lewo i prawo na każdym poziomie, od władz aż po szeregowych urzędników.
  • Odpowiedz
@speed_i: zawsze jest tak, że to bogactwo tworzy bogactwo. Nie istnieje kraj, gdzie wyzysk 99,99% przez 0,01% doprowadził do dobrobytu. Dopiero z bogatych obywateli można ściągać podatki i pakować w wojsko, dopiero bogaci obywatele napędzają rynek wewnętrzny na produkty i usługi.

Kasa z ropy i gazu nic nie da, jeśli nie będzie elementem zrównoważonej gospodarki. Z ropy i gazu mieli jakieś 180 miliardów dolarów, od czego jeszcze trzeba odjąć koszty wydobycia
  • Odpowiedz
@speed_i: Rosja ma swoje sinusoidy. Po wielkiej smucie podczas której Polacy zajęli Moskwę to 150 lat później nas rozebrali bez większego problemu. Jeżeli w Rosji nie pojawi się wielki przywódca typu Piotra Wielkiego to nie będzie ona potęga. Myślę że Putinowi się wydawało że on jest jak Piotr wielki ale stał się ofiarą własnej propagandy i stało się jak stało. A tak naprawdę Rosja dalej się otrząsa po ZSRR. Nie jestem
  • Odpowiedz
@speed_i w tym samym miejscu co za komuny i SLD, a obecnie za PiS w Polsce - ukradziona przez rząd i jego popleczników. Miliard w te pseudo pisma "na reklamę", 8 miliardów na TVP, miliard na kary dla Europy itp itd.
  • Odpowiedz