Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Zastanawiam się mocno nad zakupem iPhona, po pierwsze z czystej ciekawości bo nigdy nie miałem, po drugie dlatego że mam trochę oszczędności a jest duża inflacja, więc traktowałbym to trochę jako inwestycję bo niby mało tracą na wartości. Ale im więcej czytam tutaj wysrywow ajfoniarzy pod postami, gdzie ktoś się chwali nowym iPhonem jak obrażają androida bo to "gówno" (główny argument XD) to normalnie wydaje mi się, że to jakaś sekta jak ludzie od thermomixa XD. Zacznę od tego, że każdy mój telefon z androidem użytkowałem około 4 lata i do samego końca działał dobrze, nie wiem skąd są te opowieści o telefonie zacinającym się po roku. Miałem dwa flagowce Sony z2 a później Z3. Z3 wymieniłem jak padła mu bateria i uwaga kupilem znienawidzone przez ajfoniarzy Xiaomi za 1500 zł ponad 2 lata temu i do dzisiaj działa wspaniale, nic się nie tnie.

Teraz wymienię główne minusy Apple, o których sam wiem i wyczytałem z wpisów:
-brak pirackich aplikacji, jak dla mnie odmawianie sobie korzystania z YT Vanced jest bardzo dziwne, poza tym mogę sobie w internecie znaleźć APK każdej gry i grać np na uczelni kiedy mi się nudzi. Zainstalowałem sobie GTA SA i nie muszę płacić 30 zł za słaby port gry, ale do grania w przerwach wystarczający.
-brak dymków w Messenger, no to jest wogole jedno wielkie XD, musieć wychodzić z aplikacji w której coś robisz żeby komuś odpisać
-brak Jacka, brak karty pamięci, upośledzone złącze lightning zamiast zwykłego USB c, kiedy telefon ci się rozładuje to musisz biegać jak upośledzony i szukać czy ktoś ma specjalna ładowarkę do ajfonika
-wolne ładowanie, ja w Xiaomi mam 35w i ładowanie do pełna to mniej niż godzina, a są androidy z ładowaniem nawet 120w
-mala bateria w iPhone, wiem że to ciężko porównywać ale jakoś pojemność chyba 2500mah do mnie nie przemawia zwłaszcza na mrozie, ja mam 5500 w xiaomi (wystarcza bez problemu na cały dzień z cały czas włączonym LTE i GPS)
-trzeba dokupić ładowarkę, wszystkie akcesoria są bardzo drogie
-siri nie działa po polsku, a asystent google jakoś nie ma z tym problemu
-nie można normalnie wysłać sobie plików albo zdjęć przez bluetooth bo nie XD byłem w wakacje na żaglówkach w Chorwacji i chciałem wysłać poznanej tam dziewczynie(miała iPhone) zdjęcia które zrobiłem jej moim biedackim Xiaomi (btw była zachwycona jakością tych zdjęć), musielismy iść do miejsca z wi fi, a ja musiałem wrzucić wszystko na dysk Google i wysłać jej link
-zdjecia z iPhone mają jakiś dziwny format nie jpg i windows ich normalnie nie otwiera, trzeba je formatować na jakichś dziwnych stronach, pewnie z przerzuceniem zdjęć też jest problem
-brak czytnika palca, który jest wygodniejszy i nie wpływa na niego noszenie maski jak na face id,
-wymog wpisywania hasła za każdym razem i otwierania aplikacji z kartami przy płatności telefonem? Tego nie jestem pewny ale zawsze to widziałem w sklepie jak ktoś płacił ajfonem, jeśli to prawda to przecież niewygodne bardzo, ja wystarczy że przyloze odblokowany telefon
-uposledzona klawiatura bez przecinka
-brak automatycznego wklejania haseł jednorazowych z SMS
-problem z synchronizacja z usługami google? Wolałbym dalej korzystać z Gmail i dysku Google

Gdyby google zrobiło takiego smartwatcha jak Apple to bym się nie zastanawiał tylko brał pixela 6. Jednak apple watch, jego możliwości bardzo mi się podobają, trochę odpowiednikiem jest najnowszy Galaxy watch ale Samsung oczywiście np EKG albo pomiar ciśnienia krwi blokuje jak nie masz samsunga a ich nakładka i design są okropne, jakieś takie dziecinne i kreskówkowe. Jak to jest z tym iPhonem w końcu? #iphone #android #apple #telefony #google #pytanie
Pobierz Anon2139 - Zastanawiam się mocno nad zakupem iPhona, po pierwsze z czystej ciekawości...
źródło: comment_1648726259LqFBWOzZOHcDW4S90PCwSX.jpg
  • 51
@Anon2139: dawno temu miałem iPhone'a 3GS z Cydią itd. i od tej pory używałem androidów, teraz mam swojego S20, a w pracy jako służbowy wziąłem iPhone'a 12 żeby potestować. Niestety dla mnie iPhone to trochę telefon dla ludzi, którzy korzystają z podstawowych apek (Facebook, Instagram, etc.) i tyle, nie customizują, nie szukają nic więcej, a to wszystko 'podstawowe' działa szybko, ładnie i elegancko. Pewnie jak ktoś ma jeszcze Maca/Apple Watch to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shadow7pl: szczerze wlasnie takie zdanie miałem o iPhone na podstawie mojej dotychczasowej wiedzy, że to telefon dla boomerow co nie ogarniają albo ludzi niezbyt sprytnych, nie wiem czemu to tak koreluje że iPhony mają zawsze instagramerki i dziewczyny które inteligencja nie grzeszą XD
@Anon2139: ja tam nie oceniam, może dla niektórych to szpan, dla niektórych tyle wystarcza, bo nie ma zwiech, foty są super i tyle - niech każdy sobie sam wybierze. Ja lubię coś pozmieniać 'pode mnie' - standardowy launcher mi nie pasuje to sobie potestuje 10 ze sklepu Play i któryś mi podpasuje, to samo z klawiaturą czy ikonami. W iPhone'ie klawiatura standardowa ssie, w Appstorze są 2 z czego jedna nie
-trzeba dokupić ładowarkę, wszystkie akcesoria są bardzo drogie


@Anon2139: są kable usb-a lub usb-c to lightning, ładuję na różnych ładowarkach i nie miałem problemu, tylko to kolejny kabel o którym trzeba pamiętać żeby wziąć ze sobą.
a z resztą się można zgodzić :)
@Anon2139:
Dopisz sobie jeszcze do notatniczka:
- brak t9 dial
- brak możliwości ustawienia głośności budzika (tylko w powiązaniu z głośnością dźwięków ogólnie)
- Face ID nie działa w poziomie
- brak pływającego okna w yanosiku
- brak aod
- brak diody powiadomień (jak już nie ma aod to chociaż ona powinna być)
- historia połączeń 100 ostatnich numerów XD
- jak IP łączy się z samochodem przez bt to z
@Anon2139: powiem Ci tak, od tygodnia jestem na iPhone 13. Dawniej zatwardziały androidziarz i defakt na swoje androidy nigdy nie narzekałem i pracowało mi się na nich spoko, ale iPhone to klasa sama w sobie i już jestem pewien , że nie wrócę na androida. iOS ma coś w sobie i to kwestia przyzwyczajenia
@Anon2139: Były androidziarz tutaj:

-brak dymków w Messenger, no to jest wogole jedno wielkie XD,

mi pasuje, i tak miałem je wyłączone

-brak Jacka, brak karty pamięci, upośledzone złącze lightning zamiast zwykłego USB c, kiedy telefon ci się rozładuje to musisz biegać jak upośledzony i szukać czy ktoś ma specjalna ładowarkę do ajfonika

W przeciągu ostatnich kilku lat jedyne kiedy korzystam z jacka to jak mi padnie bateria w słuchawkach do
-brak pirackich aplikacji, jak dla mnie odmawianie sobie korzystania z YT Vanced jest bardzo dziwne, poza tym mogę sobie w internecie znaleźć APK każdej gry i grać np na uczelni kiedy mi się nudzi. Zainstalowałem sobie GTA SA i nie muszę płacić 30 zł za słaby port gry, ale do grania w przerwach wystarczający.


Nie kradnij mordo, nie bądź p0lakiem

-brak dymków w Messenger, no to jest wogole jedno wielkie XD, musieć
-brak pirackich aplikacji, jak dla mnie odmawianie sobie korzystania z YT Vanced jest bardzo dziwne, poza tym mogę sobie w internecie znaleźć APK każdej gry i grać np na uczelni kiedy mi się nudzi. Zainstalowałem sobie GTA SA i nie muszę płacić 30 zł za słaby port gry, ale do grania w przerwach wystarczający.

@Anon2139: Jest podobna aplikacja do Vanced na ajfony, nazywa się Musi.

-wymog wpisywania hasła za każdym razem
@Anon2139: Brak dymków? Faktycznie smród
Brak karty pamięci? Mamy XXI wiek, nigdy nic nie usuwam z telefonu a mam może z 70 GB zajęte, do tego karta jest dużo wolniejsza niż pamięć wbudowana i spowalnia cały telefon jak jest używana do czegokolwiek innego niż trzymania zdjęć.
Pojemności baterii nie ma co porównywać liczbami, od bodajże iPhone 11 Apple odkryło że w sumie to fajnie by było żeby telefon wytrzymywał więcej niż