Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Zastanawiam się mocno nad zakupem iPhona, po pierwsze z czystej ciekawości bo nigdy nie miałem, po drugie dlatego że mam trochę oszczędności a jest duża inflacja, więc traktowałbym to trochę jako inwestycję bo niby mało tracą na wartości. Ale im więcej czytam tutaj wysrywow ajfoniarzy pod postami, gdzie ktoś się chwali nowym iPhonem jak obrażają androida bo to "gówno" (główny argument XD) to normalnie wydaje mi się, że to jakaś sekta jak ludzie od thermomixa XD. Zacznę od tego, że każdy mój telefon z androidem użytkowałem około 4 lata i do samego końca działał dobrze, nie wiem skąd są te opowieści o telefonie zacinającym się po roku. Miałem dwa flagowce Sony z2 a później Z3. Z3 wymieniłem jak padła mu bateria i uwaga kupilem znienawidzone przez ajfoniarzy Xiaomi za 1500 zł ponad 2 lata temu i do dzisiaj działa wspaniale, nic się nie tnie.

Teraz wymienię główne minusy Apple, o których sam wiem i wyczytałem z wpisów:
-brak pirackich aplikacji, jak dla mnie odmawianie sobie korzystania z YT Vanced jest bardzo dziwne, poza tym mogę sobie w internecie znaleźć APK każdej gry i grać np na uczelni kiedy mi się nudzi. Zainstalowałem sobie GTA SA i nie muszę płacić 30 zł za słaby port gry, ale do grania w przerwach wystarczający.
-brak dymków w Messenger, no to jest wogole jedno wielkie XD, musieć wychodzić z aplikacji w której coś robisz żeby komuś odpisać
-brak Jacka, brak karty pamięci, upośledzone złącze lightning zamiast zwykłego USB c, kiedy telefon ci się rozładuje to musisz biegać jak upośledzony i szukać czy ktoś ma specjalna ładowarkę do ajfonika
-wolne ładowanie, ja w Xiaomi mam 35w i ładowanie do pełna to mniej niż godzina, a są androidy z ładowaniem nawet 120w
-mala bateria w iPhone, wiem że to ciężko porównywać ale jakoś pojemność chyba 2500mah do mnie nie przemawia zwłaszcza na mrozie, ja mam 5500 w xiaomi (wystarcza bez problemu na cały dzień z cały czas włączonym LTE i GPS)
-trzeba dokupić ładowarkę, wszystkie akcesoria są bardzo drogie
-siri nie działa po polsku, a asystent google jakoś nie ma z tym problemu
-nie można normalnie wysłać sobie plików albo zdjęć przez bluetooth bo nie XD byłem w wakacje na żaglówkach w Chorwacji i chciałem wysłać poznanej tam dziewczynie(miała iPhone) zdjęcia które zrobiłem jej moim biedackim Xiaomi (btw była zachwycona jakością tych zdjęć), musielismy iść do miejsca z wi fi, a ja musiałem wrzucić wszystko na dysk Google i wysłać jej link
-zdjecia z iPhone mają jakiś dziwny format nie jpg i windows ich normalnie nie otwiera, trzeba je formatować na jakichś dziwnych stronach, pewnie z przerzuceniem zdjęć też jest problem
-brak czytnika palca, który jest wygodniejszy i nie wpływa na niego noszenie maski jak na face id,
-wymog wpisywania hasła za każdym razem i otwierania aplikacji z kartami przy płatności telefonem? Tego nie jestem pewny ale zawsze to widziałem w sklepie jak ktoś płacił ajfonem, jeśli to prawda to przecież niewygodne bardzo, ja wystarczy że przyloze odblokowany telefon
-uposledzona klawiatura bez przecinka
-brak automatycznego wklejania haseł jednorazowych z SMS
-problem z synchronizacja z usługami google? Wolałbym dalej korzystać z Gmail i dysku Google

Gdyby google zrobiło takiego smartwatcha jak Apple to bym się nie zastanawiał tylko brał pixela 6. Jednak apple watch, jego możliwości bardzo mi się podobają, trochę odpowiednikiem jest najnowszy Galaxy watch ale Samsung oczywiście np EKG albo pomiar ciśnienia krwi blokuje jak nie masz samsunga a ich nakładka i design są okropne, jakieś takie dziecinne i kreskówkowe. Jak to jest z tym iPhonem w końcu? #iphone #android #apple #telefony #google #pytanie
Anon2139 - Zastanawiam się mocno nad zakupem iPhona, po pierwsze z czystej ciekawości...

źródło: comment_1648726259LqFBWOzZOHcDW4S90PCwSX.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
-brak pirackich aplikacji, jak dla mnie odmawianie sobie korzystania z YT Vanced jest bardzo dziwne, poza tym mogę sobie w internecie znaleźć APK każdej gry i grać np na uczelni kiedy mi się nudzi. Zainstalowałem sobie GTA SA i nie muszę płacić 30 zł za słaby port gry, ale do grania w przerwach wystarczający.


@Anon2139: Nie kupuj iphona
  • Odpowiedz
@Anon2139: przeszedłem na Apple właśnie przez smartwatch. Na androidzie ten rynek był tak #!$%@? ze dopiero najnowszy Galaxy watch gdzies się zbliża do apple watch ale wtedy nie chcialem na niego czekac
Moim zdaniem jeśli chodzi o sam telefon to lepsze są Samsungi.
Jeśli masz już więcej urządzeń to lepsze robi się Apple ale może windows jakoś super zintegruje się z androidem w końcu.
  • Odpowiedz
@Anon2139: co do synchronizacji z gmail czy zdjęć nie ma problemów, działa tak samo. Fakt, brak czytnika w ekranie jest mega irytujący tak samo brak na poziomie systemu akcji wstecz :/
  • Odpowiedz
@Anon2139: też miałem tego Huawei. Spoko zegarek ale właśnie nie smartwatch.

Apple watch trzyma mi około 42-48h połączony z tel.
A jak sam używa sieci komórkowej bez tel to 20h
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: jestem świadomym użytkownikiem, telefon który mam obecnie wybierałem bez przerwy przez chyba 3 dni żeby mieć pewność że to będzie dobry zakup, bo miałem ograniczone środki
  • Odpowiedz
-brak pirackich aplikacji, jak dla mnie odmawianie sobie korzystania z YT Vanced jest bardzo dziwne, poza tym mogę sobie w internecie znaleźć APK każdej gry i grać np na uczelni kiedy mi się nudzi. Zainstalowałem sobie GTA SA i nie muszę płacić 30 zł za słaby port gry, ale do grania w przerwach wystarczający.


altstore i aplikacja uYou trzeba niestety odswiezac co 9 dni no ale jest

-trzeba dokupić ładowarkę, wszystkie akcesoria
  • Odpowiedz
jestem świadomym użytkownikiem, telefon który mam obecnie wybierałem bez przerwy przez chyba 3 dni


@Anon2139: no ja to rozumiem, bo sam mam podobnie, jak kipuje jakis sprzet.

Ale teraz popatrz na swoj wpis i zastanow sie, ile i jak wielkie musialyby byc zalety IP, zeby zrekompensowac ci to co wymieniasz jako wady.

Przesiadka nie jest prosta i power userzy androida czuja sie troche jak w piaskownicy. Ostatnio bylo sporo takich wpisow
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agreeGe: nie byłbym zainteresowany tym bękartem zwanym se, jedynie najnowsza wersja pro max, to widzę płacenie ma dodatkowe niepotrzebne skomplikowanie odnośnie do androida. Z tego altstore mogę pobrać YT Vanced albo odpowiednik?
  • Odpowiedz
@Anon2139: najwięcej o gównianym Androidzie i zacinających się telefonach piszą ajfoniarze, którzy ostatni raz korzystali z tego systemu w 2012 i to była jakaś gównomotorola dodawana za 1 zł do abonamentu. Ja na przykład też tak ostatni raz korzystałem z Androida to się nie wypowiadam xD

Ja lubię jabłko za system i po prostu mi się te telefony podobają. Android dla mnie wizualnie odpada, a jeśli chodzi o parametry to teraz
  • Odpowiedz
@drtg: właśnie to cofanie tak mnie #!$%@? na początku.
Na androidzie łatwe. Po prostu spamuj gestem od lewej krawędzi. Działa zawsze i wszędzie.

Na iPhone. Raz musisz przewijac ale w innym miejscu musisz nacisnąć krzyżyk w lewym górnym rogu. Bez sensu
  • Odpowiedz
@Anon2139: w altstore mozesz sobie dodac aplikacje, dziala to jakos z trybem deweloperskim tylko niestety mozesz tam miec tylko 2 aplikacje i musisz co 7 dni podlaczac iphona do komputera i odswiezac bo po 7 dniach aplikacja wygasa i nie mozesz jej uzyc xd ja uzywam uYou czyli cos jak vanced i instagram++
  • Odpowiedz