Wpis z mikrobloga

tyy faktycznie tam jest cewka zewnętrzna chyba


@BratProgramisty: dziadek mowil ze ta cewka zewnetrzna jest po to zeby zrobic większy "prąd" zeby sie iskra pokazala bo to z tej prądnicy czy innego gowna co jest w silniku daje za mało prądui
  • Odpowiedz
@Sarveil: No mnie też rozbawiło, że sam nic nie wniosłeś do tematu, ale mimo wszystko postanowiłeś się odezwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Typowy wypok.peel ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Chciałem pomóc, ale dość już OT.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz
W dużym skrócie tak. Jeśli świeca jest mokra to znaczy że gaźnik jest raczej drożny i podaje paliwo.


@BratProgramisty: czyli nawet jeśli mam zepsuty gaźnik i nie podaje paliwa i swieca jest sucha, to jesli jest prąd, to iskra musi się pojawić tak?
  • Odpowiedz
@amath: jeszcze nie wiem o czym do mnie mówisz, ale spokojnie, najpierw musze odpalić te bestie. poza tym za dzieciaka jeździłem motorynką i tam jedynka była na dole więc mi sie to nawet podoba xd poki co najbardziej mnie wkuhwia kopanie motocykla do przodu w strone hamulca nożnego zamiast do tyłu, nie wiem co za czechosłowacki łeb to wymyslił, jeszcze ta nożka po 40 latach jest tak zniekształcona ze ciężko
  • Odpowiedz
@Meechanik: najpierw sprwadzę ten kabel z cewki do swieci czy przewodzi prąd (ale to nie dzisiaj bo 0 stoni i mrozi), dasz rade gdzieś na yt znaleźć jakieś zdjęcie o czym mowisz? xd
  • Odpowiedz
pod pokrywka z prawej strony silnika


@Meechanik: ja sie boje rozkręcać tego silnika, to będize ostatnia rzecz jaką będę robił jak juz nic innego nie zadziała, boje sie ze go potem nie złożę tak jak trzeba
  • Odpowiedz
@s3mpaaj: szpokojnie wszystko ogarniesz :) masz łatwiej bo wszystko już w internecie i na jutubie :D

jak ja się w te sprzęty bawiłem nie było takich wynalazków niestety :D
  • Odpowiedz
@Meechanik: aaa prądnica, wczoraj godzine oglądałem na yt jak chłop to rozkręcał, szczelinomierze i te sprawy, ja już jestem ekspertem w tym a jeszcze tego nigdy na oczy nie widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz