Wpis z mikrobloga

#lostark
Skuszony ciekawymi skillami, skuszony opisem itd postawnowilem sobie pobawic sie red gunlancerem.
Zrobilem alta z powerpassem, poklikalem sobie tam w rozne heheszki i dobilem do 450+ ilvl.
Skorzystalem z tego poradnika dotyczacego buildu:
https://docs.google.com/document/d/1IW2dx3wn54O3nTxK9jOrFxdOMR5_RGAb7uwYBo92n8E/edit

I mam pytanko, do tych ktorzy graja gunlancerem:

Czemu ten char to taki straszny crap?

Serio, po przygodach z kilkoma altami, po mainie w postaci altylerzysty i 2nd mainie berserku, nie jestem w stanie nic wyciagnac z gunlancera. PPM nie zadaje zadnego dmg, skille obszarowe maja tak #!$%@? cooldown, ze biegam jak #!$%@? zeby sie zaladowaly, skille z chargem tez sa strasznie biedne, do tego moze wejsc interrupt i jestes w plecy z ladowaniem.
To jest pierwszy char, na ktorym zginalem w chaos dungeonie i to nie raz i dwa, bez potow jestem tam nikim, tarcza z Z starcza na tak absurdalnie krotko, ze az glowa boli. A wejscie w grupe mobow, powoduje ze hp ucieka w oczach.

Na boss raidach tez jest niewiele lepiej, obszarowki to dramat na bosa, dupe ratuje counter, ale tez ciezko skillami dobrze przycelowac przy bardziej ruchliwych mobach, w dodatku robiony dmg jest wrecz smieszny.

Siedze w polowie T1 itemow, engrave lone knight na 3 poziomie i supercharge na 1.

Przelecialem sporo poradnikow, sporo YT i nadal nie widze, praktycznie zadnych zalet tego chara.
Czy jest szansa ze to sie rozkreci na T2 wraz z wieksza iloscia engravow? Czy powinienem liczyc, na jakies cuda, ewentualnie krzywa skilla zacznie przypominac parabole? Bo powiem szczerze, szkoda mi inwestowac wiecej czasu, w moim zdaniem bardzo crapowa postac.
  • 8
@PurpleHaze: Gunlancer to uberchad i z pocałowaniem ręki przyjmę go do każdego party. Po pierwsze, nikt nie daje #!$%@? o T1 i T2 i jak tam sprawują się poszczególne klasy. Po drugie GL to w zasadzie support/tank, zbiera aggro od bossów, tankuje, daje buffy. Jak lubisz postaci które robią duże numerki to graj zerkerem czy czarodziejką
nikt nie daje #!$%@? o T1 i T2


@3mielu: tia, tyle ze jakos trzeba do tego dobic, a jesli nie lubisz korzystac z portfela, to czeka cie jednak sporo zabawy z bosami chaosem itd.

Nie musze miec duzych numerkow, bo moj main tez ich nie generuje. Ale jest roznica miedzy srednimi numerkami, a ich kompletnym brakiem.

Juz nawet pomijajac to, jak wszedzie w necie opisuje sie gunlancera jako high burst dmg
@PurpleHaze: Jak już masz jednego chara w T3 i zboostujesz sobie honing T1 oraz T2 w strongholdzie to te dwa początkowe tiery (zwłaszcza T1) robi się dosyć szybko. Sam planuje na następnego alta Gunlancera, to powiem ci później jak będzie wyglądać w praktyce. Trochę dziwne, że HP tak szybko schodzi skoro GL jest znany z tego, że może mieć w dupie mechaniki które nie są instawipem i cały dmg bierze praktycznie
@3mielu: no wlasnie ja tez jestem zdziwiony, zwlaszcza ze chaosow wpuszczaja od konkretnego ilvlu.
Moze powinienem isc bardziej w strone blue builda, wiekszy tank i wieksza wytrzymalosc, a po nabraniu skilla sie przerzucic.
Nie wykluczam tego, ze jestem noskillem i po prostu nie jestem w stanie ogarnac mechanik.
Bo zarowno arty jak i berserk to sa chary typu, #!$%@? w klawiature, a MVP samo wskoczy.
@PurpleHaze nie no, arty jakiegos tam skilla wymaga przez opóźnienie w działaniu skilli. Albo sobie tak wmawiam bo artylerzysta to mój main :D Większość GL biega na blue
@PurpleHaze: Postać specyficzna, bo 2 skille zadają 20x więcej dmg niż pozostałe. Gdy czekasz na surge cannon i charged stingera używaj fire bullet z runą bleed/rage/quick recharge (nie wiem jakie masz) + skup się na dobrym tautowaniu/counterach/staggerowaniu. Masz też cleanse dla party z nellasia's energy, debuff z basha i skill tankujący 99% ataków gdy wiesz że nie uciekniesz. Na t3 z engravingami, sensownymi combat statami, runami, tripodami, gemami działa zajebiście i
@PurpleHaze: 1340 gl blue here. Niezabijalny ale dużego depsa tym nie kręcę, tank i strasznie powolny i clunky. Teraz pcham warsancera do t3 i nie ma porównania w dpsie jak lubisz cyferki to nie bierz gl pod uwagę - w porównaniu do ziomka sorca albo deathblade ja walne 1.2 mln oni po 10kk