Wpis z mikrobloga

  • 61
Ale mnie boli dupa o studia jakie wybrałam, męczę się na tym budo, stresuje, dwadzieścia projektów do zrobienia, ciągle jakiś zajob, na nic nie ma czasu. Jak myślę o późniejszej pracy i odpowiedzialności jaka się z tym wiąże to ja dupie, jeszcze żeby jakieś konkretne zarobki za tym szły. A kumpela na uj studiuje jakieś gowno związane z marketingiem czy reklamą, ma taką czilere że #!$%@? i jakąś pracę fajna też znalazła gdzie się może rozwijać chyba. Tak mnie dupsko piecze ( ͡° ʖ̯ ͡°) myślałam że inaczej to będzie wyglądać, a dosłownie każdy w życiu mi mówił że mhmmm po budo dobry hajs i w ogóle noo zajebiście że na takie studia idziesz, idźcie w #!$%@? wszyscy, depresji się jedynie nabawilam #studia #praca #budownictwo #studbaza #pracbaza
  • 63
@laventel: no to ja dokładnie jak ty miałem, już dawno temu dość ale albo 3 albo 4 rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) rzuciłem, poszedłem na IT co raczej nie oznacza zwykle dobrej pracy, ale mi się akurat udało.
@diarrhoea: jaki kierunek robiłeś i na jaką branże zmieniłeś?
@laventel: tak samo się #!$%@?łem z elektrotechniką xd. Naiwny byłem i tyle. Jeszcze byłem na praktykach w firmie gdzie głowni projektanci z wszystkimi uprawnieniami zarabiają 5k. Tyle nauki i odpowiedzialności za 5k. Prawie 5k zarabia mój kumpel na produkcji bez matury gdzie 8h obleci i świat go nie obchodzi.
Tak to jest jak się wybiera studia jako 20 letni debil. Teraz
@laventel: jak ktoś narzeka na swoje studia, to by narzekał na swoje studia nawet gdyby się przeniósł na prostsze. jeśli ktoś narzeka, że trudno, że ciężko, to dalej będzie narzekał nawet na gówno kierunku, że jak to na gówno kierunku jakieś prezentacje trzeba robić, egzaminy i trzeba się uczyć. to kwestia podejścia człowieka do spraw, a nie czynniki zewnętrzne na to wpływają. pozdrawiam