Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy mi się wydaje czy jest jakiś spadek ofert pracy dla testerów czy mam halucynacje z niedożywienia? XD
Od tygodnia zauważyłem ze jakby mniej tych ofert np na nofluffjobs było jakoś 2x tyle tych ofert pracy niż to co teraz jest. Na Justjoin niby w normie ale na LinkedIn od tygodnia jakoś mniej ofert pracy dostaje.

Deczko zesrany jestem sytuacja geopolityczna i obawiam się ze firmy może będą się wycofywać z rynku polskiego.
Może ktoś jakoś dać info jak to w waszych firmach wyglada? Projektów przybywa i wakatów czy raczej nie? Bo nie wierze ze fala uchodźców mogłaby wpłynąć na rynek IT.
Chyba ze luty i marzec to był szczyt i w kwietniu tych ofert jest po prostu mniej.

Jeszcze nie zacząłem szukam roboty ale jakoś sobie wkręcam ze może będzie gorzej za miesiąc i będzie mniejsza szansa na przebieranie w ofertach jak kiedyś.

#pytanie #testowanieoprogramowania #testowanie #programowanie #pracbaza
#pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62445749221d32e736db448a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
OP: @AnonimoweMirkoWyznania: Nie jestem pewien ale widzę ze UX designerzy to zdecydowanie domena ukraińskich kobiet a testowanie to nie zauważyłem. Bardziej się boje odpływu firm ze względu na kraj frontowy niż konkurencji w postaci uchodźców którzy jednak nie znają do końca języka polskiego. Pare lat temu w ofertach pracy pojawiło się ze wymagana jest znajomość języka polskiego i to nie bez powodu. Jest wiele firm w Polsce pracujących w języku
niż konkurencji w postaci uchodźców którzy jednak nie znają do końca języka polskiego.


@AnonimoweMirkoWyznania: tu bym nie był taki spokojny. U mnie w pracy (używamy polskiego) zostało już zapowiedziane mniej lub bardziej płynne przejście na angielski bo firma planuje przyjmowanie pracowników niepolskojęzycznych. Sytuacja w Ukrainie może to tylko przyspieszyć.