Wpis z mikrobloga

Zastanawiające, na zakręcie mistrzów od 3 miesięcy wystąpiły tylko dwa zdarzenia drogowe. Kolizja przy nieprawidłowej zmienianie pasów i odprysk szyby, przez kamień spadający z jadącej ciężarówki. Gdyby tylko dało się jakoś wyjaśnić, dlaczego auta przestały wylatywać z zakrętu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://katowice24.info/fotoradar-na-zakrecie-mistrzow-w-ciagu-miesiaca-zrobil-ponad-2-tys-zdjec

od 2018 roku doszło do 73 kolizji i 9 wypadków, w których rannych zostało 11 osób. W ponad 75% przypadkach przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.


#katowice #rudaslaska
Pobierz GzS - Zastanawiające, na zakręcie mistrzów od 3 miesięcy wystąpiły tylko dwa zdarzeni...
źródło: comment_1648632230dCVQIP94EPV8ssXaDaNy8h.jpg
  • 37
  • 4
@maturzysta_ze_szczecina nie no, az tak ślepy nie jestem ;) czarny punkt widziałem, ale jakoś nie skojarzyłem ze to TEN zakręt. Nie kazdy czarny punkt to od razu zakręt mistrzów ;)
Nie licząc tego miejsca, gdzie droga jest „sfrezowana” to jakoś nigdy nie odczuwałem tych legend które o DTSce krążą. Nigdy mnie w tym (ani w żadnym innym miejscu) nawet z pasa nie ściągnęło. Droga jak droga. Zjeby potrafią na prostym odcinku A4
@GzS: ten fotoradar dziala jakos #!$%@?, bo nie cyka zdjęć przekraczajacym prędkość, chyba ze ten fotoradar jest ustawiony na 100km/h, ale tam jest ograniczenie 80
ten fotoradar dziala jakos #!$%@?, bo nie cyka zdjęć przekraczajacym prędkość, chyba ze ten fotoradar jest ustawiony na 100km/h, ale tam jest ograniczenie 80


@paul772: Foto jest ustawiony od grudnia ale działa dopiero od 1 marca. Może dlatego :p
@paul772: To możliwe, że ustawiony jest na więcej. W art. też pisali, że średnie przekroczenie 23km/h, to możliwe w okolicy ustawionego limitu
@GzS: jakby jeszcze znaków "niebezpieczny zakręt w prawo/lewo" Nie stawiali prawie przy każdym zakręcie, tylko takich fest zakrętach, to podejście byłoby inne. Lub powinien być osobny znak "bardzo niebezpieczny zakręt", wtedy ludzie by się nauczyli, że trzeba przyhamować, bo inaczej lecisz bokiem lub w rów
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GzS: Przecież wiadomo było, że tam z zakrętu wylatują tylko idioci w szrotach, które nie jeżdżą nawet na przegląd i kierowcy, którzy prawko znaleźli w czipsach.

Btw. Na miesiąc przed postawieniem radaru, przeprowadzono też mały remont tego odcinka.

@Oude_Geuze: Typie, ja tam dawniej latałem i po 150 (tak, nie ma się czym chwalić, ale nie traciłem kontroli nad pojazdem nigdy). Ten zakręt nie jest problemem. Problem znajduje się między kierownicą
@GzS: bo zrobili asfalt ¯\_(ツ)_/¯

Ludzie dalej zapieprzają. Ostatnio przy jednym przejeździe nagrałem 2, co im pamiątkowe zdjęcie zrobiło.

Tak czy siak, będzie deszcz, to dalej będą fruwać.