Wpis z mikrobloga

Zastanawiające, na zakręcie mistrzów od 3 miesięcy wystąpiły tylko dwa zdarzenia drogowe. Kolizja przy nieprawidłowej zmienianie pasów i odprysk szyby, przez kamień spadający z jadącej ciężarówki. Gdyby tylko dało się jakoś wyjaśnić, dlaczego auta przestały wylatywać z zakrętu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://katowice24.info/fotoradar-na-zakrecie-mistrzow-w-ciagu-miesiaca-zrobil-ponad-2-tys-zdjec

od 2018 roku doszło do 73 kolizji i 9 wypadków, w których rannych zostało 11 osób. W ponad 75% przypadkach przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.


#katowice #rudaslaska
Pobierz GzS - Zastanawiające, na zakręcie mistrzów od 3 miesięcy wystąpiły tylko dwa zdarzeni...
źródło: comment_1648632230dCVQIP94EPV8ssXaDaNy8h.jpg
  • 37
@Zashi: 100% pokrycia dróg to bym chyba nie chciał, ale zamiast stawiać tablice z "czarnymi punktami", to wrzucać tam żółte słupy. Do tego też chyba każdy z nas, obojętnie z którego końca Polski, zna takie "zakręty mistrzów", gdzie wystarczyłby sam fotoradar i ile szkód by można uniknąć.
zdarzało mi się przelecieć ten zakręt 100-110 jak jeszcze radaru nie było. Tylko na suchym sobie tak pozwalałem, nawet jedno koło nie zapiszczało.

Jak się pytam jakim gruzem i z jaką prędkością ludzie tam jeździli, że ich wyrzucało? Dobrze, że jest ten radar.


@maturzysta_ze_szczecina: Pewnie kwestia masy. Na S86 Kato-Sosno jeździ średnio 115 tys. aut na dobę, więc przez zakręt mistrzów może być porównywalnie. Jakbyś tamtędy przejeżdżał kilkadziesiąt tysięcy razy dziennie
GzS - > zdarzało mi się przelecieć ten zakręt 100-110 jak jeszcze radaru nie było. Ty...
Wielu kierowców w Polsce nie potrafi jeździć zgodnie z prawem, tak że radary powinny - w moich marzeniach - pokryć 100% dróg. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To niemożliwe, ale próbować warto. ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Zashi: zamiast obłożenia 100% wystarczyłoby brak oznakowania fotoradarów - jeśli jeden z drugi zapłaci te kilka setek, to w końcu nauczy się jeździć jak człowiek
  • 13
Jak się pytam jakim gruzem i z jaką prędkością ludzie tam jeździli, że ich wyrzucało? Dobrze, że jest ten radar.


@maturzysta_ze_szczecina zdarza mi się tamtędy przejeżdżać jadąc do biura do Kato (głównie jeżdżę autostrada) i szczerze: dopóki nie postawili tego fotoradaru nie wiedziałem w którym miejscu jest ten słynny zakręt mistrzów. Jeździłem tamtędy w obie strony, od prawie 5 lat i nigdy (NIGDY) mnie na tej drodze nje wyrzuciło, nie straciłem tam
@GzS: nierozumiem jednego, jadąc w druga strone ograniczenia nie ma, obowiazuje 100, dlaczego w strone Katowic tez nie moze byc 100 i radar? Zakręt jak zakręt..
@MrPickles: W Polsce jak w lesie. Najpierw nastawiali radarów i masa kierowców dostawała mandaty po 100zl i później stwierdzono ze radarow jest za dużo i nie spełniają swojej roli. Nie poprawiaja bezpieczeństwa. I kilka lat później zwiększono mandaty. Ahh gdyby tylko dało się zrobić na odwrót. Podnieść mandaty i później nastawiać radarów.