Wpis z mikrobloga

Generalnie rzadko kiedy się tu udzielam, ba - nigdy się nie udzielałem, ale regularnie przeglądam i czytam tag. Widzę, że na tapecie ostatnio pojawia się Gracjan Szadziński - i ci, którzy trochę bardziej śledzą sportowe MMA w Polsce pewnie wiedzą, że to nie jest gość z pierwszej łapanki czy ex-zawodowiec dorabiający do emerytury.

Siedzę w tej "branży" już kawał czasu i uwierzcie mi - zawodnicy z Pomorza Zachodniego (głównie Szczecina i Stargardu) mają za uszami duużo więcej, niż przeciętny "zadymiarz".

Wszystko ciągnie się od lat 90-tych. Pruszków zdechł, Szczecin nadal funkcjonuje. Polecam wpisać sobie w Google frazę "Dziobak i Kulturysta" - jakkolwiek to brzmi, bo powstało wiele artykułów na temat szczecińskiego półświatka, którego liderami, tudzież ważniejszymi personami byli właśnie zawodnicy MMA. Materla, Romanowski czy chociażby tytułowy "Kulturysta" - Rafał Moks, który dziwnym trafem "wykoczył" z samego rana w samych gaciach z 12-ego piętra.

Można też poczytać komentarze pod starymi artykułami z regionalnych, szczecińskich stron - zwykli mieszkańcy się ich po prostu bali, bo jest to taki "Pruszków dzisiejszych czasów", którego jednym z liderów był właśnie Moks - jeden z najlepszych kumpli, sparingpartner i prawdopodobnie też biznespartner Gracjana Szadzińskiego. Podejrzana firma budowlana w Stargardzie na jego nazwisko z której usług nikt nigdy nie korzystał? W kuluarach krążyły swego czasu pogłoski, że brzmi to trochę jak "pralnia".. 🤔

Nie bez powodu Ferrari się "obsrał" - kilkoro z Was pisało tutaj, że on też pochodzi z zachodnio-pomorskiego. Nie śledzę freaków na tyle, żeby wiedzieć kto z jakim miastem ile ma do czynienia, ale jeśli to prawda, to zapewne Amadi doskonale wie, jak #!$%@? jest ten półświatek.

Pewnie kilka podejrzanych rzeczy, które usłyszało się przy okazji jeżdżenia na akredytacji po różnych galach czy też tych, o których mówiło się za kulisami w tym sportowym świecie MMA mógłbym tu "zdradzić", ale nie wiem, które z nich są prawdą a które plotką, nie chcę też narażać swojej pozycji w branżowych mediach wałkując temat, który szczerze mówiąc - gówno mnie interesuje. 🙂 Niemniej jednak, zainteresowanych postacią Gracjana i reszty Berserkerów zachęcam do pogrzebania nieco w internecie. #famemma #primemma #ksw
  • 45
  • Odpowiedz
  • 47
@pmg98: Jeszcze apropos firmy Gracjana - dość uniwersalna działalność jak na niespełna 3 lata funkcjonowania. Chłop zaczął od restauracji, którą przerobił na monopolowy, żeby za chwilę zająć się budowlanką, robiąc w międzyczasie catering dla pracowników 👀

Ręce pełne roboty 🙃
pmg98 - @pmg98: Jeszcze apropos firmy Gracjana - dość uniwersalna działalność jak na ...

źródło: Screenshot_20240523-043519~2

Pobierz
  • Odpowiedz
@pmg98 ja już pisałem o tym wczoraj, gość wydaje się być niepozorny, zagubiony, ale to gangus i to z tych prawdziwych, a nie jakiś podrzędny chuligan stadionowy/krzykacz.

Ferrari pozuje na bandytę i powiedział do Gracjana(oczywiście przyfarmazonił), że zna go, bo mają wspólnych "kolegów", a miał na myśli to, że chciałby być w towarzystwie, w którym obraca się ten Szadziński. Po Denisie również był widać, że jest wycofany i waży słowa. Gdzie taki
  • Odpowiedz
@pmg98 pamiętam jak nie tak dawno gdy Amadeusz uderzył tam kogoś w klubie i połamał sobie rękę, opowiadał że przyjechał do niego do Warszawy odwiedzić go Moks. Było to dosłownie chwilę przed jego śmiercią. Mówił że przez kontuzje nie mogli potrenować ale bardzo miło spędzili czas i nawet mu coś tam mówił że ma się nie bić za darmo po klubach tylko za pieniądze.
  • Odpowiedz
@Fyuio potężny gangus poszedł do programu, który obejrzy kilkaset tysięcy ludzi, by być wyzywanym od cweli przez Natana. Idealnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pmg98: potężny gangus, mający biznesy i pralnie pieniędzy, zarabia miliony - idzie do clout mma bić się za 100k i być rozpoznawalnym w całej Polsce, aha.
I tak jak napisał @eldo123 jeszcze w bonusie wyzywany od cweli od małolata xD
  • Odpowiedz
  • 8
@Anoniemamowy: Gość kompletnie nie związany w żaden sposób z mma. Co najwyżej może chodził/chodzi na treningi do Berserkerów. Z tego co udało mi się znaleźć, prowadzi w Stargardzie firmę detailngową "Borak Detailing" - czy legalna to #!$%@? wie, bo w tym mieście to nawet byle warzywniak może być siedzibą kartelu 👀
  • Odpowiedz
  • 18
@Morritz: @eldo1234 Ja obstawiam opcję, że Natan nie był nawet świadomy kim jest i z jakiego środowiska pochodzi Szadziński. Myślał może, że ot kolejny mało istotny "pseudo zawodowiec*, więc jechał jak z każdym innym. Zobaczymy w następnych programach czy obsra zbroje, czy dalej będzie kopał sobie grób 🫡
  • Odpowiedz
Gracjan zatrudnia ludzi do pracy w Niemczech na budowlankę wiem bo kolega jeździł. Płacił normalnie wszystko legit. Ten dodatkowy adres wysaynskiego 21 to pub gdzie Gracjan otworzył go w spółce ale się szybko wycofał bo nie miał na to czasu bo jak widać ma za dużo interesów na raz.
  • Odpowiedz