Wpis z mikrobloga

Przypominam, że dla PiS-u nadal największymi wrogami są Niemcy, UE, LGBT i liberalna demokracja. Teraz muszą trochę poudawać jak to walczą z Rosją, która jest dla nich wzorem - cała władza w jednych rękach, polityczne sądy, media wzięte za mordę i ostra walka z lewactwem. Przed wojną miziali się z opłacanymi prorosyjskimi ludźmi w Europie, bo ważniejsza dla nich była walka z zepsutym zachodem.

Gdy tylko chcieli, to ustawy przepychali jednej nocy, a z TK zrobili przybudówkę PiS-u. Teraz, gdy trzeba zabierać majątki oligarchom i ograniczyć tranzyt do kacapów to nagle obawiają się, że złamią konstytucję.

#ukraina #wojna #rosja #bekazpisu #polityka
  • 26
@Promilus: to ja za to przypomnę ze ten prorosyjski pis uwolnił nas całkowicie od gazu z rosji, a na propozycje wobec Niemiec o wspólnych zakupach gazu i ropy jako jedność w UE otrzymał wielkiego liścia na pysk bo jak to tak polacy biedacy cebulacy mają wspólnie ze szlachta z Niemiec kupować gaz w tej samej cenie. Przy tej jedności w UE ważnym punktem też jest dostosowanie wynagrodzeń w transporcie dla kierowców
@Andreth: oczywiscie, baltic pipe i gazoport lng w Świnoujściu to są inwestycje rozpoczęte przez prorosyjski rząd pis, zresztą główne i strategiczne podobnie jak CPK i przekop Mirzei. Gazociag Jamalski przez długi czas pompował gaz z Niemiec, 28 lutego ruscy wznowili przesył aby 4 marca znowu go wstrzymać, można powiedzieć ze Jamal nie koniecznie dziala. Tak zachwalasz Tuska a gość nie powiedział żadnego ale dla NS2. Niemcy nas ograli jak chcieli. Tak,
to ja za to przypomnę ze ten prorosyjski pis uwolnił nas całkowicie od gazu z rosji


@laki_dlu: xD
https://forsal.pl/biznes/energetyka/artykuly/8349859,uzaleznienie-od-gazu-z-rosji-panstwa-europa-dostawy-gazu-z-rosji-gazociagi.html
W Polsce zapotrzebowanie na gaz zaspokajany jest w 40 proc. z dostawami z Rosji.

https://300gospodarka.pl/analizy/energetyka-surowce-rosja-polska-ukraina-forum-energii
Obecnie ponad połowa – 55 proc. – gazu ziemnego sprowadzanego do Polski pochodzi z Rosji. Głównymi konsumentami gazu są przemysł, gospodarstwa domowe oraz ciepłownictwo – podaje Forum Energii.
@laki_dlu: Nie mówię że inwestycja została przeprowadzona wzorowo, coś nawet słyszałem o tym raporcie NIK , ale sądzę że gdyby PO była faktycznie tak prorosyjska, to nie wiem, może by po prostu zaorali ten projekt, zamiast go realizować? A tak chłopaki z PiS, miesiąc czy dwa po przejęciu władzy, ogłosili że to w sumie ich zasługa.
@mkkud: pis to zaczal przede wszystkim. Ja nie mówię że PO jest prorosyjska, mówię o tym ze jest partia proniemiecka a Niemcom akurat dobrze się żyje z moskalami, za czasów po prowadzona u nas była polityka proeuropejska i proniemiecka. Ja nie mówię że jest to coś fatalnego, ale nie jest to do końca zgodne z Polska racja stanu. Pis jest z kolei partia proamerykańska i ja uważam że ten kierunek jest