Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Urojony_programista: a ile generalnie taka Ukraina może wziąć i utrzymać jeńców? Pytam poważnie bo to chyba spory wydatek (opatrzenie ran, wyżywienie, obsadzenie obozu jenieckiego w wartowników itp.), na który ma się najmniejszą ochotę będąc najechanym i okupowanym.
Jeżeli jedna strona ma w dupie wszystko i rabuje, gwałci i zabija ludność cywilną to brakuje mi argumentów na to aby negować brak empatii wobec żołnierzy tej strony. No bo #!$%@? z jakiej
  • Odpowiedz
@pelikan-z-wykopu-lvl99: masz rację, znalazłem na tym telegramie nagranie https://t.me/s/military_az/15628 na pod którym jest opis, że jednym z jeńców był Azer, i podpisany jest jako żołnierz rf, natomiast nie widać nigdzie insigniów. Zdjęcia które wysłałeś również temu dowodzą, więc dlaczego rosja nie oznacza swoich ludzi? Nie dają im nawet naszywek z nazwiskami, to zwykłe mięso armatnie. Tak jak pisałem wcześniej w komentarzu pod wpisem, to jest jawne ludobójstwo ludności nie tylko
  • Odpowiedz
dwóm rosyjskim jeńcom wojennym


@Urojony_programista: nie kazdemu po prostu przysluguje ten przywilej, kwestia interpretacji

szkoda ludzi i tyle, po obu stronach, jedych pchaja do przodu innych zmuszaja do strzelania do ruskich (kto by strzelal do ludzi bez powodu)
  • Odpowiedz
Chcą mieć dobry wizerunek, niech nie zachowują się jak zwierzęta.


@DunningKruger: xdddddd obcy kraj nadjeżdża ci na chatę, morduje kumpli, gwalci matkę i siostry i jeszcze przyjdzie taki DunningKruger i będzie mówił że nieładnie się zachowujesz wobec swoich oprawców.

Co tam, pewnie podczas strajku kobiet przeszkadzały ci przekleństwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
a byłbyś w stanie zagwarantować, że gdyby to u nas kacapy zaatakowały i bombardowały cele cywilne, to by się ktoś z nimi pieścił?


@MostlyRenegade: ja byłbym, między nami a rosją (czy Ukrainą) jest przepaść mentalna. U nas jednak większość ludzi zdaje sobie sprawę, że szeregowe ruskies nie mają żadnego wyboru, albo idą na wojnę, albo dożywocie w ruskim łagrze. Też byś poszedł na wojnę.
  • Odpowiedz
@tomtom666:

U nas jednak większość ludzi zdaje sobie sprawę, że szeregowe ruskies nie mają żadnego wyboru


Piszesz dokładnie tak jak Ukraińscy wojskowi w pierwsze dni wojny. "Po co tu przyszliście? Wasi politycy was przysłali i nie chcecie walczyć" itp itp. To nie jest gwałtowny proces. Wojna na wyniszczenie powoli wyciąga to co najgorsze w ludziach z obu stron.

Po przegranej obronie Donieckiego lotniska, kilka lat temu, Rosjanie związali a następnie
  • Odpowiedz
@Urojony_programista: jakoś żołnierze USA w Wietnamie, czy jak już o tym mowa, jakiegokolwiek zachodniego kraju, zaangażowanego w działania wojenne, nie zachowywali się w ten sposób.

Kwestia mentalności, zachód jest wychowany w duchu jednak chrześcijaństwa i ideałów rycerskości, to wpadaj się nam od pierwszych dni życia. To, co na wschód od Buga nie ma takich korzeni.

Niedawno czytałem książkę o masakrze w Rwandzie. Miałem po niej jeden wniosek - tam mieszkali
  • Odpowiedz
nie mają żadnego wyboru


@tomtom666: mają wybór. Mogą zostawić broń i iść do domu.

zachód jest wychowany w duchu jednak chrześcijaństwa i ideałów rycerskości, to wpadaj się nam od pierwszych dni życia. To, co na wschód od Buga nie ma takich korzeni.


lel
  • Odpowiedz
jakoś żołnierze USA w Wietnamie, czy jak już o tym mowa, jakiegokolwiek zachodniego kraju, zaangażowanego w działania wojenne, nie zachowywali się w ten sposób.


@tomtom666: Musiałeś niczego nie czytać o zachowaniach amerykańskich żołnierzy we Wietnamie. Na przykład poczytaj sobie o masakrze w Mỹ Lai, gdzie były to działania wobec cywili. Ukraińcy jak już strzelają to jak widać do żołnierzy

To właśnie amerykańskie zbrodnie wojenne doprowadziły do protestów w USA i
  • Odpowiedz
Ukraińcy działają na swoją szkode robiąc takie rzeczy,niema niczego na ich obronę.Jeśli chcą należec do zachodniej cywilizacji,to powinni się zachowywać jak ludzie,nawet jeśli ruskie bydlęta zabijają ich żony i dzieci.A tfuuu,ktoś z wyższego dowództwa ukraińskiej armii powinien zrobić porządek z ukraińskimi #!$%@? pastwiącymi się nad drugim człowiekiem,nawet jeśli to kacap
  • Odpowiedz