Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Urojony_programista: a ile generalnie taka Ukraina może wziąć i utrzymać jeńców? Pytam poważnie bo to chyba spory wydatek (opatrzenie ran, wyżywienie, obsadzenie obozu jenieckiego w wartowników itp.), na który ma się najmniejszą ochotę będąc najechanym i okupowanym.
Jeżeli jedna strona ma w dupie wszystko i rabuje, gwałci i zabija ludność cywilną to brakuje mi argumentów na to aby negować brak empatii wobec żołnierzy tej strony. No bo #!$%@? z jakiej racji?
@Pelikan_z_wykopu_lvl99: masz rację, znalazłem na tym telegramie nagranie https://t.me/s/military_az/15628 na pod którym jest opis, że jednym z jeńców był Azer, i podpisany jest jako żołnierz rf, natomiast nie widać nigdzie insigniów. Zdjęcia które wysłałeś również temu dowodzą, więc dlaczego rosja nie oznacza swoich ludzi? Nie dają im nawet naszywek z nazwiskami, to zwykłe mięso armatnie. Tak jak pisałem wcześniej w komentarzu pod wpisem, to jest jawne ludobójstwo ludności nie tylko ukraińskiej,
Chcą mieć dobry wizerunek, niech nie zachowują się jak zwierzęta.


@DunningKruger: xdddddd obcy kraj nadjeżdża ci na chatę, morduje kumpli, gwalci matkę i siostry i jeszcze przyjdzie taki DunningKruger i będzie mówił że nieładnie się zachowujesz wobec swoich oprawców.

Co tam, pewnie podczas strajku kobiet przeszkadzały ci przekleństwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
a byłbyś w stanie zagwarantować, że gdyby to u nas kacapy zaatakowały i bombardowały cele cywilne, to by się ktoś z nimi pieścił?


@MostlyRenegade: ja byłbym, między nami a rosją (czy Ukrainą) jest przepaść mentalna. U nas jednak większość ludzi zdaje sobie sprawę, że szeregowe ruskies nie mają żadnego wyboru, albo idą na wojnę, albo dożywocie w ruskim łagrze. Też byś poszedł na wojnę.
@tomtom666:

U nas jednak większość ludzi zdaje sobie sprawę, że szeregowe ruskies nie mają żadnego wyboru


Piszesz dokładnie tak jak Ukraińscy wojskowi w pierwsze dni wojny. "Po co tu przyszliście? Wasi politycy was przysłali i nie chcecie walczyć" itp itp. To nie jest gwałtowny proces. Wojna na wyniszczenie powoli wyciąga to co najgorsze w ludziach z obu stron.

Po przegranej obronie Donieckiego lotniska, kilka lat temu, Rosjanie związali a następnie rozstrzelali
@Urojony_programista: jakoś żołnierze USA w Wietnamie, czy jak już o tym mowa, jakiegokolwiek zachodniego kraju, zaangażowanego w działania wojenne, nie zachowywali się w ten sposób.

Kwestia mentalności, zachód jest wychowany w duchu jednak chrześcijaństwa i ideałów rycerskości, to wpadaj się nam od pierwszych dni życia. To, co na wschód od Buga nie ma takich korzeni.

Niedawno czytałem książkę o masakrze w Rwandzie. Miałem po niej jeden wniosek - tam mieszkali ludzie,
nie mają żadnego wyboru


@tomtom666: mają wybór. Mogą zostawić broń i iść do domu.

zachód jest wychowany w duchu jednak chrześcijaństwa i ideałów rycerskości, to wpadaj się nam od pierwszych dni życia. To, co na wschód od Buga nie ma takich korzeni.


lel
jakoś żołnierze USA w Wietnamie, czy jak już o tym mowa, jakiegokolwiek zachodniego kraju, zaangażowanego w działania wojenne, nie zachowywali się w ten sposób.


@tomtom666: Musiałeś niczego nie czytać o zachowaniach amerykańskich żołnierzy we Wietnamie. Na przykład poczytaj sobie o masakrze w Mỹ Lai, gdzie były to działania wobec cywili. Ukraińcy jak już strzelają to jak widać do żołnierzy

To właśnie amerykańskie zbrodnie wojenne doprowadziły do protestów w USA i na
Ukraińcy działają na swoją szkode robiąc takie rzeczy,niema niczego na ich obronę.Jeśli chcą należec do zachodniej cywilizacji,to powinni się zachowywać jak ludzie,nawet jeśli ruskie bydlęta zabijają ich żony i dzieci.A tfuuu,ktoś z wyższego dowództwa ukraińskiej armii powinien zrobić porządek z ukraińskimi #!$%@? pastwiącymi się nad drugim człowiekiem,nawet jeśli to kacap
@platwi:

W każdym sporze dobrze jest wysłuchać dwóch stron, Wykop nie ma problemu z cytowaniem bohaterów z Wyspy Węży, którzy jednak jak się okazało przeżyli, łyka historię o babciach trujących żołnierzy, wtedy nie ma problemu, wszystkie proukrainskie źródła są przyjmowane jako prawda objawiona, natomiast, ktoś stojący po drugiej stronie barykady jest skazany na potępienie, nawet gdy istnieje duże prawdopodobieństwo, że mówi prawdę.


Kto na kogo napadł?

Wiadomo że bandyci i kłamcy
Szansę na przeżycie mają ci, którzy poddadzą się po pierwszym ostrzeżeniu


@Urojony_programista: No i o to właśnie w wojnie chodzi - podbić albo zginąć. Ja podziwiam Ukraińców za to że dają szanse na poddanie się armii która dopuszcza się takiego barbarzyństwa i zezwierzęcenia.
@tomtom666: @MostlyRenegade: nie zapominajcie że to są żołnierze. Ludzie którzy wiedzieli że idąc do wojska mogą zostać wysłani na wojnę i że będą zabijać i mają za to płacone. Nie ma dla nich wytłumaczenia. Wybór to mieli gdy przyjmowali taką pracę.
Ale z tego co wyczytałem w "bardziej rozbudowanym filmiku" to artylerzyści.
Jeśli to oddziały Azow to i tak cud że tylko noga,bo obiecali im że żaden artylerzysta nie przeżyje.
@doges: W momencie gdy rzad Ukrainy zacznie wypuszczac za granice Ukrainskich mezczyzn w wieku poborowym to bedzie znak ze juz niedlugo bedzie trzeba opuscic Polske.Nalezy trzymac reke na pulsie i orientowac sie kiedy taki komunikat zostanie ogloszony i kiedy bedzie mozliwy wyjazd.Juz w srednim terminie moze dojsc do rozruchow spolecznych w Polsce.Nalezy tez wyczuc moment w ktorym najlepsza opcja bedzie wymiana waluty na inna jesli ktos jeszcze trzymal oszczednosci w zlotowkach
mam w dupie wizerunek sił zbrojnych innego kraju niż mojego. Chcą mieć dobry wizerunek, niech nie zachowują się jak zwierzęta.


@DunningKruger: gdyby mieszkańcy polskich oblężonych miast umierali z głodu i braku wody, gdyby polskie szkoły, szpitale, ludność cywilna były bombardowane fosforem, gdyby kobiety były gwałcone - robilibyśmy to samo

oto dowód:

@Dracooo 6 godz. temu via Wykop Mobilny (Android)+2

@Urojony_programista: jakby oni ostrzeliwali rakietami bloki mieszkalne, szkoły i szpitale, a