Wpis z mikrobloga

Druk 3D - nacinanie gwintów zewnętrznych i wewnętrznych narzędziami: gwintownik, narzynka

Czyli o tym jak gwintować, aby gwint wykonywany ręcznymi narzędziami typu gwintownik, narzynka wykonany został prawidłowo i nie doszło do uszkodzenia wydrukowanego detalu.

Przedstawiam również sytuację, gdzie zbyt szybkie tempo wykonywania operacji gwintowania spowodowało stopienie ściany otworu wydrukowanego detalu, uszkadzając bezpowrotnie wydruk.

Zapraszam: [[240] Druk 3D - nacinanie gwintów zewnętrznych i wewnętrznych narzędziami: gwintownik, narzynka](https://youtu.be/x2ZyTi-VIEM)

Tag do obserwowania publikowanych materiałów: #inzynierprogramista
Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

#inzynierprogramista #cad #freecad #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #druk3d
InzynierProgramista - Druk 3D - nacinanie gwintów zewnętrznych i wewnętrznych narzędz...

źródło: comment_1648274442OQt6rUh0ukeZR8qVYNYVSJ.jpg

Pobierz
  • 20
  • 2
@Leniek: W sumie to nie ryzykujesz, że wypchniesz materiał i wydruk się wybrzuszy przy insercie. Do tego jeżeli masz gwintowniki, to użyjesz ich wielokrotnie, insertów może zabraknąć i trzeba dokupić. To dodatkowy czas i pieniądz. Nie wiem jak z wytrzymałością. Niemiec na YouTube robił jakieś filmiki o tym, chyba sobie obejrzę.

https://youtu.be/iR6OBlSzp7I
  • 1
@mer: Z tym, że inserty nie zawsze są potrzebne. Jeżeli robisz połączenie, które nie będzie co chwilę skręcane i rozkręcane oraz nie będą tam działały dodatkowe siły, to przegwintowanie otworów wystarczy.
Jeżeli na przykład robisz projekt z arduino, chcesz osłonić płytkę i potem do niej nie zaglądać, to szkoda insertów. Jeżeli robisz osłonę całej skrzynki, chcesz wprowadzać nowe elementy i połączenia, to wprowadzasz inserty, bo w końcu gwinty w plastiku się