Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, otóż niedawno dotarł do mnie nowy rower - na pełnej tiagrze. I teraz mam taki problem, że łańcuch na kółeczkach tylnej przerzutki wydaje głośny dźwięk podczas pedałowania. Najbardziej to słychać na najlżejszym przełożeniu oraz na blacie i środkowych przełożeniach (4 - 5 - 6). Próbowałem dokręcać śrubkę B - ta od odległości kółka od kasety, czyściłem, smarowałem łańcuch, wózek raczej nie jest skrzywiony, przerzutka zmienia przełożenia idealnie. Gdzie może być problem? Musi się coś "dotrzeć" od nowości? Rower ma przejechane może z 200 km.

#rower
  • 3
@vandamko: Przerzuć tam gdzie hałasuje i reguluj napięcie linki śrubą baryłkową, śrubkami H / L reguluje się wychylenie wózka tak żeby łańcuch nie spadał tego nie ruszaj chyba że mimo wyregulowanej przerzutki łańcuch nie chce wejść na skrajne przełożenia albo spada z kasety. No i upewnij się że to nie jest dźwięk łańcucha ocierającego o wózek przedniej przerzutki (półbiegi / trymowanie wiesz co to jest?)
@k3lt: Tak, wiem co to trymowanie / półbiegi. Na pewno łańcuch nie ociera o wózek z przodu. Jestem prawie na 100% pewien że dźwięk jest z dolnego kółeczka (łańcuch tak jakby lekko naskakuje na zęby - nie wchodzi idealnie i to najprawdopodobniej jest źródłem dźwięku). Pobawię się jeszczę tą śrubą baryłkową, tylko czy ta regulacja nie wpływa jedynie na ustawienie łańcucha na kasecie?
@vandamko: Jeśli naciąg linki jest nie wyregulowany to może powodować że łańcuch będzie próbował wskoczyć na zębatkę wyżej lub niżej na kasecie i to w takiej sytuacji wydaje taki głośny dźwięk jakby przeskakującego łańcucha a jeśli problemem jest kółko przerzutki to nie wiem ocb ( ͡° ͜ʖ ͡°)