Wpis z mikrobloga

wyczyści cie jak każdego, wpłać mniej to mniej stracisz


@Jamniki2: Nie do końca. Efekt jest taki że wpłacając więcej wyczyści takiego swiezaka szybciej, ale zapamięta pozycje w których był mocno na plusie i może go to zmotywować do dalszych poszukiwań sposobu na więcej zielonych niż czerwonych.
@agnis20: Jeśli zaczynasz tę przygodę dopiero, a tak się domyślam, to radziłbym dobrze się zastanowić nad rynkiem. Mam na myśli czy to ma być forex czy to surowce czy może akcje albo inne crypto. To jest turbo ważne. Dzisiaj to wiem. Kiedyś nie wiedziałem.
Już tłumaczę dlaczego.
Generalnie trejderzy to albo spekulanci (ty jak widzę chcesz obrać te drogę) i inwestorzy. Innymi słowy (i ogolniając) goście co się opierają o analizę
@Voww: Jeśli chodzi o kwotę "na start" to naprawdę bardzo dużo zależy od tego ile masz czasu.
I generalnie ciężko jest określić ile potrzebujesz na początek by wyciągać kilka stówek mięsiecznie. Znowu czas, ile możesz dziennie poświęcić na granie. Możesz zacząć nawet od 100 i wyciągać po tych parę stówek na miesiąc. Ale będziesz musiał wykonać multum transakcji co zajmuje czas itd. Że już nie wspominając, że na jakiejś podstawie musisz
@agnis20 jeśli zaczynasz swoją przygodę z tradingiem, w szczególności forexem czyli największym i najcięższym rynkiem do trejdowania to nie myśl w kategoriach żeby coś skubnac tylko żeby jak najmniej stracić ;) to jakbyś po wfie chciał wyjść na parkiet nba
A ile? Tyle ile nie zaboli jak stracisz a będziesz mógł zakładać pozycje z sensownym stop lossem w wypadku jak ci się nie powiedzie.
@dobrowolskii: Całkowicie bez sensu jest ograniczanie się tylko do H1. Ciekawe od kogo wziąłeś taką strategie. Najlepsze wejścia są na M15 i jest znacznie więcej okazji. Na H1 patrzysz tylko na świeczki i wsparcia/opory, na dodatek wchodzisz spóźniony. Na M15 sygnały widać wcześniej m. in. ze średnich kroczących i jeden dołek rozdziela się np. na dwa, co jest akurat istotne jeśli gra się w oparciu o AT/ price action.