Wpis z mikrobloga

Czy robienie szkoły średniej w wieku 25 lat, zdawanie matury by iść na studia inżynierskie to dobry pomysł?


@wez_idz_sobie: A czemu nie? Skoro masz 25 lat to zalicz liceum eksternistycznie by nie tracić czasu na siedzenie w ławce.
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: wybitnie słaby pomysł, biorąc pod uwagę że na studiach jest sporo 'zapychaczy', a o szkole średniej nawet nie wspomnę. Idź na kilka SENSOWNYCH i specjalistycznych kursów, wyjdziesz na tym 100x lepiej.
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: żebym ja mógł cofnąć czas i nie tracić 5 lat na studia, łooo paaanie. Maturę zrób, natomiast studia które nie dają ci konkretnych uprawnień/możliwości których nie da się przeskoczyć (medycyna, prawo) nie mają sensu. Tak jak pisze @basalyk44, kursy są wielokrotnie bardziej wydajne
  • Odpowiedz
Idź na kilka SENSOWNYCH i specjalistycznych kursów, wyjdziesz na tym 100x lepiej.


@basalyk44: To ja na tym wyjdę lepiej, bo takie CV szybciej trafiają do kosza i tracę mniej czasu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a co jesteś menadżerem biedronki że wymagacie wyższego wykształcenia? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@basalyk44: Nie pracuje w twojej branży, więc nie wiem czego wymagają. U mnie wyższe wykształcenie to podstawa do tego by w ogóle zajrzeć do CV, ale rozumiem twoją frustrację z powodu posiadania tylko średniego wykształcenia.
  • Odpowiedz
@basalyk44: @adam_stk: kursy są spoko ale trzeba pamiętać że zdarza się, że są na x czasu albo wiedza z kursu szybko się przedawnia i papier staje się bezwartościowy. Papier studiów wyższych jednak ma się na całe życie i tego się nie da komuś odebrać.

@AssRock: jak to wyglądało u was przy rekrutacji? Trzeba było mieć mgr inż. czy wystarczył sam inż? Wiem, że to pewnie zależy
  • Odpowiedz
jak to wyglądało u was przy rekrutacji? Trzeba było mieć mgr inż. czy wystarczył sam inż? Wiem, że to pewnie zależy od kierunku ale jak to wyglądało u was?


@mlodyernest: To już zależało od stanowiska. Na zwykłe można było się dostać nawet rok przed ukończeniem inżyniera. Na bardziej decyzyjne trzeba było już mieć magistra, ale to już był wymóg „formalny”, bo ten magister nie musiał być nawet robiony z tego
  • Odpowiedz
Na zwykłe można było się dostać nawet rok przed ukończeniem inżyniera.


@AssRock: to mnie w sumie też ciekawa sprawa bo często jest tak że przyjmują ludzi jeszcze przed zdobyciem inżyniera i pytanie co w przypadku jak ktoś zrezygnuje ze studiów xD. Out?
  • Odpowiedz