Wpis z mikrobloga

Widzi wszędzie zagrożenia, tylko Rosja wspaniały partner do życia po sąsiedzku.

Po teoretycznej druzgoczącej wygranej Ukrainy wojsko polskie powinno ich system wojskowości skopiować do Polski w zamian za pomoc ekonomiczną coś jak pieniądze z Unii dla Polski. Po zniszczeniach wojennych przytulą kasę, a my może nie będziemy mieć 40-letniego wojska ze śmigłowcami bez rakiet bojowych.
Plus kraje od strony Iranu i dalej po osłabieniu Rosji wychodzą z propozycjami handlu, brak silnej Rosji
@Tumurochir: Bo konfederacja, a przynajmniej ta część od Korwina, nie jest rosyjską agenturą. JKM poprostu jest już starym dziadem i zbyt wiele rzeczy bierze na chłopski rozum. O ile dawniej mówił kontrowersyjnie ale zazwyczaj prawdziwie, o tyle dzisiaj wymyśla własne pierdoły na bazie swoich "analiz". I potem mamy takie smaczki jak to że wojny nie będzie, Putin zwariował albo że globalnego ocieplenia spowodowanego ludzką ingerencją nie ma.
@Tumurochir:

A no i klasyczkie czekam na wyjaśnienia, że jestem za głupi, żeby zrozumieć Pana Janusza


Jeżeli to rozumiesz to jest jeszcze dla ciebie nadzieja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W interesie Polski jest, żeby wojna wyniszczyła Ukrainę, Rosję i Białoruś, więc pan Janusz jak zwykle celnie i logicznie, a mentalne dzieciaki dupa cicho. Niepotrzebna nam bogata i silna Ukraina (mają co najwyżej być w stanie zatrzymać Rosję),
@shoananas:

W interesie Polski jest żeby wojna wyniszczyła Rosję i Białoruś


Tak. Jak najbardziej. To są państwa wrogo do nas nastawione, gdzie Rosja nigdy nie będzie do nas pozytywnie nastawiona i zawszę bedzie antagonistyczna, a Białoruś przy zmianie systemu i wywalenia tego bumelanta ekonomicznego i zbrodniarza Łukaszenki, może być do nas pozytywnie nastawiona, bo tak wygląda z opinii publicznej na Białorusi.

żeby wojna wyniszczyła Ukrainę


XDDDDDD Ukraina to jest bardzo kluczowy
@SirSherwood:

Ukraina to jest bardzo kluczowy przyszłościowy partner dla Polski, a z bankrutem nie można robić interesów


Bo?

Polska potrzebuje silnej Ukrainy do swojego rozwoju.


Dlaczego?

Kompletna bzdura która ukazuje brak rozumu. Nie potrzebujemy silniejszej Ukrainy od nas. Ale Ukraina nie jest od nas silniejsza od 30 lat i nic tego stanu rzeczy nie zmieni. Nawet jak zachód wpompował by miliardy, to Ukraina nas nie dogoni.


Ale baranku, ja nic nie
@shoananas:

Bo?


Bo potrzebuje druga strona pieniędzy do robienia interesów? Mam ci tłumaczyć podstawy z ekonomii jak wygląda handel czy jak?

Dlaczego?


Żeby sprzedawać towary i usługi które wytworzymy?

Ukraina musi pozostać bangladeszem Europy, żeby Polska była spokojna o swoją pozycję w ramach szeroko rozumianej UE.


XD Nigdy tak się nie stanie. Jedynie w urojeniach takie coś sie stanie. Ukraina nigdy nas nie dogoni. Ukraina nigdy nie bedzie miała gospodarki takiej
@SirSherwood:

Bo potrzebuje druga strona pieniędzy do robienia interesów? Mam ci tłumaczyć podstawy z ekonomii jak wygląda handel czy jak?


Wytłumacz mi lepiej dlaczego do robienia interesów "druga strona potrzebuje pieniędzy" oraz dlaczego nie mogą to być nasze pieniądze panie nauczycielu xD

Żeby sprzedawać towary i usługi które wytworzymy?


Co ma do tego silna Ukraina? Słabej nie możemy sprzedawać? Jakiś zakaz wprowadzono? xD

Nigdy tak się nie stanie. Jedynie w urojeniach
Wytłumacz mi lepiej dlaczego do robienia interesów "druga strona potrzebuje pieniędzy" oraz dlaczego nie mogą to być nasze pieniądze panie nauczycielu xD


@shoananas: XDDDD
Handel polega na tym, że dwie strony się wymieniają dobrami. Kiedy jedna strona pożycza drugiej stronie, to równie dobrze możemy nie handlować, bo bilans wyjdzie na tym samym.

Co ma do tego silna Ukraina? Słabej nie możemy sprzedawać? Jakiś zakaz wprowadzono? xD


Słaba nie zakupi tylu usług/towarów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tumurochir: Ostatnio uznał, że lotnictwo i czołgi są bezużyteczne bo za pomocą manpads/PPK Ukraińcy są w stanie rozdupcyć helikopter czy czołg a koszt rakietki do broni piechoty jest dużo tańsza od kosztu zakupu czołgu czy helikoptera.
Nie zauważył, że trzonem armii Ukrainy są brygady zmechanizowane, każda z wsparciem batalionu pancernego.