Wpis z mikrobloga

Właściwie, miałem to napisać jeszcze w lutym, przed rozpoczęciem pełnoskalowej wojny ukrainy z rosja, bo to co teraz przedstawię jest niewykonalne w obliczu masowego napływu uchodzców wojennych z ukrainy. Nie zrozumcie mnie zle, pomysł o którym teraz napiszę miał sens jeszcze w styczniu, po 24 lutego jest niewykonalne, ale można będzie do tej koncepcji powrócić w przyszłośći. Mianowicie mam pomysł jak "przesiać" uchodzców pod względem nastawienia do Polski.
W japonii w okresie izolacjonizmu szogunatu tokugawa istaniał obowiązek fumai-i, kupcy europejscy, którzy przyjechali do tego "podwójnie zamkniętego kraju" (japonii) musieli zbeszcześcić symbole zwiazane z chrześcijaństwem wobec którego bakufu tokugawów był nastawiony wrogo. Kupcy holenderscy musieli między innymi podeptać święte obrazy.
W Polsce, przyjeżdzający ukraińcy powinni na granicy być weryfikowani np napluć na portret stefana b lub romana sz oraz podeptać flage czerwono-czarną. W ten sposób do Polski nie napłyną banderowcy. Taka jest koncepcja. #ukraina #polska #wojna
  • 7