Wpis z mikrobloga

@Queltas: Po to zatrudnia się w HR ludzi po kierunkach z dziedziny nauk społecznych, sprawdza kartotekę, obserwuje pracowników, żeby zminimalizować szanse zatrudnienia kogoś stwarzającego problemy. Akurat FreeNow tak serio mówiąc to już od dawna unikam, bo miałem znajomych jeżdżących tam i to były niezłe patusy, ale tworząc taką ofertę sami się wsypali (przyznali, że zatrudniają patologię).
@skarpetyodyna: no dokładnie albo niech zatrudnią same kobiety jako kierowców to nie będzie problemu potencjalnych gwałcicieli problem solved.


I wtedy to nie bedzie dyskryminacja? Usluga jest drozsza i mniej dostepna a i tak masz bol dupy o bog wie co ( _)
Przecież nie chodzi o to, że każdy mężczyzna jest teraz uważany za gwałciciela, ale skoro były takie przypadki to kobiety mają prawo się obawiać. Ja na szczęście nigdy takiej sytuacji nie miałam, chociaż często jeżdżę uberami i innymi boltami, ale fakt faktem były sytuacje kiedy goście próbowali podrywać, zaprosić na kawę itd, i już to było dla mnie niekomfortowe, dlatego np wracając wieczorem wzięłabym sobie opcje jazdy z dziewczyną, dla świetego spokoju.
@KobKob ja jestem jak najbardziej za jeśli kobieta ma się czuć bezpieczniejsza z kobietą za kółkiem jako że facet może okazać się gwałcicielem
Ja bym chętnie skorzystał z opcji "od faceta dla faceta" gdyż nie czułbym się bezpieczny z kobietą, która może okazać się #!$%@? kierowcą
@KobKob: jak dla mnie nie ma tu żadnej dyskryminacji i super że powstała taka usługa. Jak widać jest droższa od zwykłego przejazdu o 4zl. Masz kaprys jazdy z kobietą? 4zl. Dyskryminacja byłaby gdyby kobiety miały przejazdy taniej, lub szybciej lub jakąkolwiek inaczej byłyby uprzywilejowane.


@vilay: akurat tu jest dykryminacja. Od kobiet dla kobiet, więc pewne usługi nie są dostarczane dla 50% populacji. Równie dobrze mogli by napisać Żydów nie obsługujemy,
@KobKob no ale o co Ci właściwie chodzi? Jeśli są takie co się boję, to niech wybierają kobiety. Sama kiedyś trwałam na gościa, który do mnie rzucił tekstem że może zostanę trochę dłużej, to rodzice się pokochają dłużej po uprzednim zapytaniu czy ktoś w domu jest. Ja sama chętnie wybrałabym kobietę. A skoro Ty na tym nie tracisz to może już daj spokój i daj żyć?
@KobKob: no i zajebiscie.
Ostatnio co nie wracam uberem/boltem, to jakiś "zbyt przyjazny" kierowca wypytuje o wszystko, proponuje dodanie do znajomych na facebooku czy insta bo "he wanna be friend". Ha tfu na takich...
Juz nie mowiac o Januszach 60+ z wąsem z tekstami, "ja to bym Pani i do domu wjechał, do samej sypialni i nawet dalej hehe"
Brrrr aż nadal mną telepie na to wspomnienie
@vilay: Równouprawnienie byłoby gdyby były też przejazdy tylko dla mężczyzn, a co jak potencjalnie któraś kierowczyni Freenow będzie miała za duży dekolt i przez to poczuję się zgwałcony?


@KobKob: Nie chrupnęło ci w plecach od tego fikołka? Porozmawiaj kiedyś z jakąś kobietą, one nie gryzą a może się czegoś dowiesz. Na przykład co myślą o jeżdżeniu samej w nocy taryfa/uberem