Wpis z mikrobloga

@KobKob: zacznij proponować takie rozwiązanie, znajdź grupę która będzie miała podobne potrzeby, stań się wokalny w tej kwestii, jeśli okaże się, że jest taka potrzeba to na pewno założą taką opcję, widocznie jak na razie były głosy, żeby kobietom zrobić taki dodatek.
  • Odpowiedz
@KobKob: ty jezdziles uberem kiedys w miescie? nie ma sie co dziwic laskom ze nie chca jezdzic z facetami, u mnie na osiedlu 4 kazahów jezdzi jedna fura 24/7 to potem nawet nie ogarniesz kto jezdzil, pozatym usluga jest drozsza o 4zł, ja nie rozumiem co cie boli xD

w wawie dużo było spraw molestowania w tych przewoźnikach wiec dobrze ze taka opcje odpalili
  • Odpowiedz
@KobKob: No i super, też bym mojemu różowemu kazał jeździć taką, a nie z dziwnymi typami. Mało to ostatnio newsów o molestowaniu w boltach/uberach?
  • Odpowiedz
@uytx: Pewnie były takie, ale to problemy tych firm że zatrudniają takich wyrzutków z takimi skłonnościami. Jakoś niby we Freenow nie było takich przypadków ponoć/
  • Odpowiedz
Pewnie były takie, ale to problemy tych firm że zatrudniają takich wyrzutków z takimi skłonnościami.


@KobKob: Jak chcesz to weryfikować? Pytanie podczas rekrutacji: "Czy ma Pan skłonności do molestowania innych osób?" Równie dobrze najlepszy chłopak na klatce, taki co jest do rany przyłóż może mieć takie skłonności. Nie da się tego przewidzieć.
  • Odpowiedz
@KobKob: Ale o co Ci chodzi? Niedawno przewinął się jakiś artykuł, jak taksówkarz molestował pasażerkę i gdzieś w ogóle ją wywiózł. I co, należy sprawę olać? Nie pamiętam co to była za firma, ale według nich to tak, bo olali xD Oczywiście, kobieta również może kogoś molestować/zgwałcić, ale jak ktoś płaci za usługę i będzie się czuł bezpieczniej jak kierowca będzie konkretnej płci no to co? Skoro pracodawca może sobie wybrać
  • Odpowiedz
@uytx: A tego to nie wiem nie moja w tym głowa, czemu akurat freenow nie ma takich przypadków czyżby w trójmieście nie było gwałcicieli co robi takiego, że nie ma takiej renomy jak bolt czy uber? Pewnie po prostu staranniej dobierają pracowników przez co unikają takie "elementy"
  • Odpowiedz
@not_me: w sklepie można, ale we freenow nie bo nie ma takiej możliwość na 95% przyjedzie mężczyzna bo większość mężczyzna to kierowcy ale też może przyjechać kobieta.
  • Odpowiedz
@KobKob: w dużych miastach, gdzie za kółkiem siedzi mnóstwo obcokrajowców nieposiadających rozumu i godności człowieka, to bardzo dobra opcja.


@Poinformowany1337: czyli firma sama przyznaje się, że zatrudnia potencjalnych gwałcicieli? A następnie rozwiązuje problem, który stworzyła? xD
  • Odpowiedz
@vilay: to jest dyskryminacja a co jak kobieta jest biedna i nie stać ja na droższy przejazd? I będzie musiała jechać z potencjalnym gwałcicielem?
  • Odpowiedz
W tym, że wychodzi na to czytając link, że co drugi przejazd musiał się kończyć gwałtem, że powstała taka usługa.

To nawet nie jest nadinterpretacja to klamstwo

Czyli zakładają o ile jeżeli nawet nie mieli taki przypadków, to że mają wśród swoich pracowników potencjalnych gwałcicieli.

To jest gruba nadinterpretacja tekstu czytanego.

@KobKob:
xD 3/10 bo odpisalem w sumie.
  • Odpowiedz