Wpis z mikrobloga

Jaki polecacie bulid na maga? Idę glownie w inteligencje (43) i manę (20), no ale nie ukrywam, ze przy starciach z bliska jest dość ciężko. Nie mowie już o długich trasach pełnych wrogów (np korytarz w sali lekcyjnej w akademii), bo na koniec brakuje mi many xD. Mam podstawowe ew i różdżkę grawitacji

#eldenring
  • 6
@ama_tor: znajdź sobie broń która skaluje się z inteligencją (moonveil katana) lub przerób swoją aktualną broń na skalowanie pod inteligencje. Dzięki temu nie będziesz aż tak odstawać w walce na blisko.
Druga sprawa jest dostosowanie trochę stylu gry. Nie używaj czarów na każdego przeciwnika, tylko na tych trudniejszych. Na zwykłe moby wystarcza 2-3 cięcia i zazwyczaj nie zdążą cię nawet zaatakować. Bijąc je mieczem uda ci się zaoszczędzić manę na poważniejsze
przy starciach z bliska jest dość ciężko


@ama_tor: magiem nie gra się na krótki dystans, build musi byc pod średni i polegasz na summonach, te odwrócą uwagę bossa, kiedy Ty castujesz i tu mowa o liczeniu ile ruchów mżesz zrobić, żeby jeszcze zostawić sobie opcję na unik... docelowo będziesz chciał mieć pewnie 52 INT, ale jak zatrzymasz się w granicy 40 to już będziesz mieć do dyspozycji sporo zaklęć... ja gram
@ama_tor: skalowanie możesz zmienić poprzez zmianę popiołów wojny. Jak nałożysz jakiś magiczny atak, to będziesz tam miał opcje ustawienia skalowania pod INT. Sprawdź sobie w grze, na pewno to ogarniesz :)

Chcę również dodać, że ten mój styl gry nie musi ci odpowiadać. Możesz faktycznie przyzywać sobie summony i stać z boku i strzelać z czarów, jeżeli taki styl gry będzie dla ciebie bardziej satysfakcjonujący.
Ale gorąco zachęcam, żebyś chociaż te
mana przyda się bardziej na bossa. :)


@ama_tor @purrfect: chłop przekłada wszystke estusy w manę i tak łatwo nie zabraknie, w graniu magiem estus od hp to max 2szt. są potrzebne i to tylko awaryjnie jak małpeczka balsamu pomorskiego w chłodny dzień... ogólnie w budowaniu buildu pod maga kluczowe jest pozbieranie wszystkich niezbędnych itemków, więc najpierw wieże i sloty na zaklęcia, a później lista zakupów z wiki co się chce i