Wpis z mikrobloga

Mój lekarz prowadzący na zakończenie dyżuru przyszedł ze mną pogadać. Ucieszył mnie i zmartwił zarazem. Mogę iść do domu, fajnie, jednak moje leczenie jest w zasadzie zakończone i opiekę nade mną przejmie poradnia paliatywna. Poradził mi, bym wykorzystał pozostały mi czas na swoje sprawy. Tylko nie wiem jak. Jak powiedzieć 12 latkowi, że straci ojca? A może lepiej nic nikomu nie mówić i do końca udawać, że wszystko jest ok? #!$%@?, nie wiem co robić( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kiszczakchoruje #przegryw
  • 343
@kiszczak: Powiedz, ile masz lat?
Drugie pytanie jest z mojej strony trochę może nie na miejscu, ale czy zostałeś uświadomiony jak będzie wyglądać twoja śmierć? Czy będzie nagła - cyk i koniec. Czy ciało zacznie odmawiać posłuszeństwa a ty będziesz do końca tego świadomy?
@kiszczak: niedawno zmarł mój brat, mogę Ci napisać jak to wygląda z drugiej strony, może Ci pomoże, może nie. Mieliśmy to szczęście, że brat był mocno zaangażowany w robienie muzyki, ktoś złożył playlistę wszystkich piosenek, na których on był i ściągnąłem je. Nie słucham ich, bo to wciąż za trudne, ale mam taką możliwość i jestem mu za to wdzięczny. Tak że te pomysły z nagrywaniem jak najbardziej na plus. Rób
@kiszczak: Biedny chłop... Dziwnie chłodno i słabo mi się zrobiło, kiedy czytałem twój wpis. Poczułem się, jakby twoja choroba przeszyła moje ciało. Sam straciłem ojca w podobnym wieku, chociaż w całkiem innych okolicznościach.
Niemożliwym dla mnie jest postawić się na twoim miejscu, wejść w buty ojca, ale myślę, że 12 lat to już wiek, w którym szczera rozmowa to chyba najlepszy wariant, byle by obok była matka. Dasz mu do zrozumienia,
@kiszczak: Nie wiem na ile to może pomóc, na ile to zwyczajna pierdoła.

Ja polecam nagrać głos i powiedzieć co nieco o dziadkach. Nie wiem na ile dziecko będzie mogło ich poznać, ale wiem że mi trochę brakuje. Dziadkowie szybko umarli, a lubię słuchać opowieścio co było 80 lat temu.

Do tego jest film i serial Violet Evergarden. Animowany dramat. Tam możesz znaleźć podobny motyw - matki piszącej listy do córki,