Wpis z mikrobloga

W jednym z quiz #weszlo Kuba Olkiewicz podczas zabawy w czółko zapytał coś w stylu "Czy ten piłkarz gra w drużynie na wschód od Łodzi". Od tamtego czasu stało się to dla mnie odniesieniem, gdy myślę o jakimś mieście, najpierw w swoje głowie wizualizuję sobie mapę i sprawdzam, gdzie to miasto się mieści względem Łodzi. Postanowiłem więc zrobić mapkę z drużynami ekstraklasowymi, które są na wschód i na zachód od łodzi. Kilka moich wniosków:

-Łódź w tym sezonie idealnie dzieli ekstraklasę: na wschód i na zachód od Łodzi gra tyle samo drużyn (9)
-Lepiej być drużyną na zachód od Łodzi. Cała czołówka tj. Pogoń, Raków, Lech i Lechia są na zachód od Łodzi
-Wszystkie drużyny, które w chwili obecnej są w strefie spadkowej tj. Nieciecza, Wisła K, Górnik Ł są na wschód od Łodzi.

No i to tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ekstraklasa #pilkanozna #lodz #goalpl
M.....r - W jednym z quiz #weszlo Kuba Olkiewicz podczas zabawy w czółko zapytał coś ...

źródło: comment_1648017977gFwPcYSF8kmN07UN40xHtb.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Mikstolar: To było z mojej strony bardzo przemyślane - kombinowałem, jak podzielić sobie ligę, żeby było mniej więcej po połowie. Początkowo wpadł mi do głowy alfabet, ale nie wiedziałem, jak ubrać w słowa "czy ten zawodnik gra w zespole, który rozpoczyna się na literę z zakresu od A do L"? No kulawo. A wschód od Łodzi gra jak muzyka, już pobieżnie wiadomo, co, kto i gdzie.
  • Odpowiedz
@jimmy_gonzale: nie wiem czy wszędzie się tak mówi, ale w Wielkopolsce jest takie powiedzenie "Na wschód od Konina Azja się zaczyna". Myślę, że Konina też by można użyć do takiego podziału ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz