Wpis z mikrobloga

@marek-krakow: A czemu nie odniosłeś się to cytatu?

Twój przykład nie jest dobry, mój produkt istnieje i jest zatwierdzony przez knf, i odpowiada rzeczywistym transakcjom.

Jeśli na rynku paliw będzie zmowa cenowa to też powiesz, a po co jeździsz? Nóg nie masz, roweru? Samochodziarze to roszczeniowe pasożyty dla których jedyną uczciwą ceną paliwa jest 0 zł?
  • Odpowiedz
@olcayn: Tak po prawdzie to ja nie rozumiem jak to w Polsce działa, jest tyle opłat, marż, wiborów i innych pierdół, że #!$%@?ć idzie. Mam swój hipoteczny zaciągnięty w Norwegii i jedyne co muszę wiedzieć to, że jak stopy procentowe rosną o 0,25% to o tyle samo wzrośnie oprocentowanie mojego kredytu i to tak naprawdę wszystko. Porównując oferty banków porównuje sie jedynie efektywne oprocentowanie, nie ma żadnych dodatkowych czynników wpływających
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras: właśnie o to chodzi, wibor ma odpowiadać teraźniejszym kosztom finansowania, nie przyszłym czy wyimaginowanym, wibor nie jest zyskiem banku (nie powinien być) i koszty działalności typu wzrost wynagrodzeń, najmów itd musi zaspakajać z marży.
Glapiński odjeżdża to prawda ale banki powinny wywierać na niego wpływ, w końcu są potężnym lobby a nie dymać kowalskiego ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Twój przykład nie jest dobry, mój produkt istnieje


@krabczy: obecnie nie istnieje - nikt go nie oferuje i nikt nie musi go oferować.

Jeśli na rynku paliw będzie zmowa cenowa to też powiesz, a po co jeździsz? Nóg nie masz, roweru? Samochodziarze to roszczeniowe pasożyty dla których jedyną uczciwą ceną paliwa jest 0 zł?


Jeżeli nie będzie mnie stać na paliwo to nie pomyślę jak typowy kredyciarz - "jakoś to
  • Odpowiedz
@marek-krakow: typie, ja nie mam i nie miałem nigdy kredytu, ja po prostu nie mam ograniczeń intelektualnych dzięki czemu mogę łączyć wątki, wyciągać wnioski i poprawnie interpretować fakty, a Ty zamiast słuchać i poszerzać horyzonty jedyne co potrafisz wytworzyć w swoim móżdżku to "cza było nie brać kredytuf zasrani kredyciarze"
a teraz won na czarno planktonie
  • Odpowiedz
to po co ludzie się zgadzają na te nieuczciwe warunki? Przecież znają je podpisując umowę. Czy uczciwe są jak WIBOR jest blisko 0, a jak rośnie to stają się nieuczciwe?


@marek-krakow: ale w momencie podpisywania warunki były uczciwe. Nigdy wcześnie w historii polskiej bankowości wibor nie był tak sztucznie pompowany i nie odstawał tak mocno od stopy referencyjnej.

Banki znów przejadą się na swojej pazerności, dokładnie tak jak przejechały się
  • Odpowiedz
Nie, edukacja ekonomiczns nie jest potrzebna w Polsce. Lepiej niech sobie dzieciaki Krzyżaków omawiają


@olcayn: to wytłumacz mi synku jak bank oblicza wysokość cześci odsetkowej i kapitałowej każdej raty. Wyprowadź mi konkretny wzór, bo w mojej umowie, regulaminie ani w żadnym innym dokumencie tego #!$%@? nie ma.

Przesłuchiwani pracownicy banków na sprawach frankowych też nie mają o tym zielonego pojecia.
  • Odpowiedz
@haha123: Tylko problem leży nie w tym ze stopy procentowe rosną. Bo to chyba każdy powinen przewidzieć i rozumieć. Problem w tym ze wibor nijak się ma do stop procentowych i jako wskaźnik słabo się sprawdza, bo opiera sid na transakcjach międzybankowych które występują bardzo rzadko w obecnych warunkach a przy ich braku - obowiązuje pusta deklaracja banku. I to jest już pole do manipulacji. Rzadko się zdarza żeby wibor
  • Odpowiedz
działały krystalicznie. To że ludzie są debilami to inna sprawa. Zmiana kursu waluty to oczywistość. Zmiana stop to też oczywiste ryzyko.


@Alusowy: kolejny oświecony co #!$%@? wie o sprawie ale musi napisać wysryw bo się udusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
drogach

-jak jest 4x4 to może się przydać na działce

-są po prostu ładne (tu subiektywna opinia)


@olcayn: albo jakieś regulacje w naszym systemie bankowym, nie każdy w społeczeństwie musi się znać na wszystkim, można rozdzielić zadania. szczególnie że umowy kredytowe to nie jest dokument który się da zrozumieć do tego stopnia że pracownicy banków ich nie rozumieją to co dopiero cywil
  • Odpowiedz