Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@nieocenzurowany88: przez okres covidowy mieliśmy pracę zdalną hybrydowo (tj. tydzień w biurze, tydzień w domu) w okresie jesienno-wiosennym (najczęściej od października do kwietnia/maja) bo faktycznie część czynności muszę wykonać z biura (drukowanie, wysyłka listów etc). Czas pracy w domu był idealny. Praca bez ludzi którzy przychodzą do mnie, coś chcą, pytają o kawę, dzwonią na biurko była absolutnie cudowna. Byłam bardziej wyspana, byłam w stanie zrobić swoje zadania szybciej, w domu
musicie być w biurze bo musicie w nim być


@Nvrmnd666: Ja nie rozumiem po co się w ogóle ludzie na takie idiotyzmy godzą - zwłaszcza, że sama piszesz, że masz większe ambicje i spokojnie da radę znaleźć coś innego?

Po prostu szukaj już teraz nowej pracy, a w obecnej powiedz, że albo dostaniesz część zdalnych, albo "będziesz rozważała inne opcje" ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nieocenzurowany88: @Nvrmnd666: @kufelmleka: @Xatoos:
No to się zdziwcie.
A wiecie dlaczego?
Bo ludzie nie mają poczucia przyzwoitości i rozsądku.
Dzwoni klient o pierwszej popołudniu w roboczy dzień.
Pacjent: sorry nie mogę teraz gadać bo na zakupach jestem. xD
Dasz palec weźmie rękę.

I dlatego przez takich pajaców uważam że to kwestia czasu kiedy wszyscy wrócą do biur.
@nieocenzurowany88: Mam dwójkę dzieci, od 2 lat permanentny home office i mam dość.
To wypala umysłowo człowieka siedzisz jak jakiś debil 8h/9h przed komputerem najgorzej jak dzieci nie pójdą do szkoły/przedszkola bo chore... a żona uważa, że skoro jesteś w domu to możesz iść wynieść śmieci zająć się dziećmi i w ogóle luzik może wyskoczyć na paznokcie. Co chwilę jakieś rozpraszacze i siedzisz w tym domu po 2-3 dni nie wychodząc
@nieocenzurowany88: Widzę że w pracy z biura najwięcej ludzi narzeka na dojazd ze sztywnymi ramami czasowymi i rozpraszacze.
Prawda jest taka że:
- dojazd: jak mieszkasz na zadupiu to nietylko z dojazdem do pracy masz problem, poza tym siedzenie cały czas w domu nie jest zbyt zdrowe dla ciała i psychiki (a nie każdy po pracy ma ochotę wychodzić),
- ramy czasowe: są miejsca gdzie jest możliwy elastyczny czas pracy,
-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vornikor: w przypadku mojej pracy jest o tyle źle że to nie jest instytucja prywatna a publiczna i niestety niewiele mamy do gadania. Ale powoli się rozglądam bo już #!$%@?ąc od HO, same zasady funkcjonowania sektora publicznego mi mocno nie leżą.
@nieocenzurowany88 zależy jak leży. Jak teraz od święta jadę do biura i tam kogoś spotkam to efektywność pracy spada o 80% bo wooow spotkałem w środku dnia kogoś innego niż swoją różową w domu i mogę pogadać :o jeśli praca z biura wróci do normalnej rutyny dnia to obrazki się zamienią ¯_(ツ)_/¯
@nieocenzurowany88: w biurze zawsze 8h dziennie, a na HO robię swoją robotę w 3-4h, a resztę czasu mam na zakupy siłownie, spacer z psem itp. Do biura chodzę tylko spotkać się ze znajomymi z pracy, a cała prace robię w domu xd