Wpis z mikrobloga

@RaghNaarRoog: No więc dalej to samo – po prostu pytanie "większości" o cokolwiek a zwłaszcza sprawy typu architektura i urbanistyka ma taki sam sens, jak opinia ekspertek 75+ na tvp.
Wiele miejsc na świecie potrafi z takich budynków zrobić atut a nawet je jakoś adaptować natomiast to, że solpol od lat stoi pusty i straszy to faktycznie jakieś nieporozumienie, które nie mogło skończyć się inaczej.
@bardzospokojnyczlowiek: No i w tym właśnie rzecz, bo po takim tekście zwykle można poznać ludzi, postulujących przerobienie rynku miasta na parking i bloki i płaczących, że nie mogą wjechać samochodem do śródmieścia, parkując przy okazji za darmo ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zwrot ludowy już był, może teraz pora na coś bardziej przemyślanego.

Nie wiem, czy jest jakaś konkretna wizja co tam chcą postawić, ale pewnie gdyby była
@Warzywo: Jako że o polskiej, a w szczególności wrocławskiej myśli architektonicznej mam bardzo niską opinię i wszyscy architekci w mojej rodzinie od razu po studiach #!$%@? do Holandii to tym mnie nie przekonasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do urbanistyki to inna sprawa, tutaj większość nie ma pełnego obrazu by podejmować decyzję. Ale to czy budynek jest ładny, interesujący, intrygujący, zwyczajny, brzydki czy szkaradny to aż tak
@mroz3: imo szkoda, budynek idealnie nadałby sie na muzeum lat 90tych gdzie mozna by bylo zagrac na pegazusie czy comodore, obejrzec typowy wystroj mieszkania z tamtych lat, posluchac muzyki z walkmena, obejrzec jakis szlagier na vhsie czy podziwiac kolekcje tazosow, a na koniec opierdzielic knysze popijajac jakas hop cola.
Napewno bylby to ciekawy punkt dla turystow, ktorym wroclaw tak naprawde niewiele ma do zaoferowania.

No ale lepiej postawic kolejne biurowce jakby