Wpis z mikrobloga

Pacjent: Ford Focus mk3 2016r

Auto nie odpala, po przekręceniu kluczyka jest tylko głośne *pyk* i nie kręci. Prąd jest bo radio działa, swiatla działają i wszystko jest oprócz tego git. Na popych tez nie pomaga, kable nie pomagają. Co to mogło się #!$%@?? Immobilizer?

#samochody #mechanikasamochodowa #pytanie
  • 16
  • Odpowiedz
@blackmilk: jakby to był problem z aku to nie powinno nie byc ogólnie prądu? Wszystkie kontrolki się świecą elegancko i wszystko co zwiazane z prądem w aucie działa. Przy próbie odpalenia tez kontrolki nie przygasają
  • Odpowiedz
@Daqnny: 20 tygodni by mogło mieć wpływ, tak to nie.
Sprawdź ten rozrusznik, może wilgoć czy jakieś inne kwestie, jak nie to szukaj dalej, ale dla mnie to brzmi prawdopodobnie. Spróbuj czymś w niego postukać.

Dodatkowo, jak akumulator jest słaby to rozrusznik może nie mieć możliwości się dobrze zadziałać i wtedy też nie odpali, ale raczej terkot niż stuk.
  • Odpowiedz
@blackmilk: @WatchYourBack: kiedyś miałem z tym autem taki problem ze potrafił się w kilka minut „rozładować” akumulator. Potem doszliśmy do wniosku ze prąd odcina w jakiś sposób zewnętrzny alarm który był dodany przez poprzedniego właściciela. #!$%@? alarm i ponad rok było git a dzis taka zwieche złapał. Przy czym kiedyś to nie miał kompletnie pradu i wydawał jakies dziwne dźwięki na zapłonie. Teraz jest na pierwszy rzut oka wszystko git,
  • Odpowiedz
@Daqnny: prąd do zasilenia "wnętrza" jest dużo mniejszy potrzebny niż do uruchomienia auta. Możesz mieć zawieszony rozrusznik, trzeba napoerdalac kijem / młotkiem i próbować odpalić. Aczkolwiek jako posiadacz citroena c4 wiem ze mimo sprawnej mechaniki komputer mówi "#!$%@? się" gdy akumulator jest zużyty, nie podaje wystarczających amper/amperow.
  • Odpowiedz
@blackmilk: weź bo już sralem po gaciach XD jutro podrzucę furę do mechanika i dam znać co się okazało. Przez telefon mówi ze to może być tez tego typu głupota jak bezpiecznik albo immobi w kluczyku. Ja niestety mechaniczny laik i ucze się w praktyce na kolejnych awariach XD
  • Odpowiedz
@Daqnny: zdejmij pokrywę akku i zobacz czy tam wszystko gra, ewentualnie nawet odkręć klemy. Pod filtrem powietrze powinieneś widzieć rozrusznik (chyba nawet obudowę filtra trza wyrkęcić) i zobacz czy tam gdzieś coś nie zaśniedziało.
  • Odpowiedz