Wpis z mikrobloga

Czy warto aktualnie otwierać lokatę w GetinBanku? KNF pod koniec roku nakazała ponowne przygotowanie planu naprawczego i ustanowiła kuratora (BFG) - to raczej nic strasznego, ale czy orientujcie się co się stanie po 4 miesiącach, w których GB miał przygotować nowy plan? Wiem, że w razie czego do 100k euro mam gwarancję, ale po co mi takie stresy. Dajcie znać czy warto się przejmować i szukać jednak innego banku z 3% na lokacie. #banki #finanse #oszczedzanie
  • 3
@skinny_pete: Skoro posiadając tam lokatę masz się tym przejmować to dla własnego spokoju nie za bardzo warto. Tym bardziej, że nie jest to najwyżej oprocentowana lokata na rynku.

Nie podałeś konkretów (czas/kwota) odnośnie tej lokaty, ale przykładowo masz dostępne
4% w Nest
3,5% w Inbank

A jak zamierzasz trzymać kasę długo to pomyśl nad obligacjami.
ale po co mi takie stresy


@skinny_pete: skoro jest gwarancja BFG to gdzie jest ten element stresu? Przejmujesz się, że Czarnieckiemu pisiory zabiorą bank? to jego problem, korzystaj póki dają 3%. Sam wrzuciłem dużą kwotę bo nie łapię się na promocje i limity w innych bankach. W Inbank też trzymam tylko tam mają średniowieczną metodę gdybyś chciał zerwać lokatę (trzeba o to poprosić pisząc maila..)