Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jedno z większych twitterowych źródeł wiedzy o #ukraina zacytowało Morawieckiego, który poinformował, iż na najbliższym szczycie UE rozważy całkowitą blokadę handlu z Rosją. Dziesiątki komentarzy z całego świata podziwiających Polskę i Polaków, doceniających nasze nieprzejednanie, twardy kurs w postępowaniu z Kremlem i humanitaryzm w stosunku do uchodźców. Serce rośnie Właściwie nie ma negatywnych opinii...

A nie! Jednak są! Łączy je kilka rzeczy: osiem gwiazdek w nazwie profilu, polska flaga lub polsko brzmiące imię...

Naprawdę nie ma słowa wyrażającego dostatecznie obrzydzenie jakim darzę ludzi, którzy wewnętrzne brudy piorą na zewnątrz kosztem polskiej racji stanu... Żeby w takich chwilach godzić w nasz wspólny interes trzeba mieć w głowie tylko jedno. Niewiele. I nie ważne kto akurat jest u władzy i jak bardzo go, jeden z drugim, nienawidzisz. Z pełną świadomością walicie we własne gniazdo. Nie ma na to usprawiedliwienia.

Jesteście wersją light Emila Czeczko. Uświadomcie to sobie.

#polska #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #ojkofobia #wojna #wojnainformacyjna
  • 96
@kryptonim_putas: szczerze? przed wybuchem tej wojny raczej byłem zdania, że lipa troszkę umrzeć za kreski na mapie, ale widząc to co stało na Ukrainie, która została zaatakowana jestem mniejwięcej gdzieś po środku, mimo wszystko ciężko tak na prawdę powiedzieć jakbym się zachował w takiej chwili, niby mega doceniam ludzi, którzy wiedli sobie normalnie życie a teraz o to życie walczą , ale wydaje mi się, że rozsądniejszą opcją jest ucieczka uważam,
Ktoś z was tu ze mną zostanie?


@kryptonim_putas: no pewnie, że nie( ͡° ͜ʖ ͡°) niby czemuś ktoś miałby oddawać życie lub zdrowie za kraj, który rzuca mu tylko kłody pod nogi, ogranicza swobody obywatelskie i pluje w niego jadem z TVP? żeby potem po wygranej wojnie mati mógł sobie wyjść na mównice i powiedzieć: "patrzcie! udało się nam, to nasza zasługa, zasługa partii i rozsądnych decyzji
@kryptonim_putas:

Ktoś z was tu ze mną zostanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie pochlebiaj sobie. Póki co twoim jednym doświadczeniem bojowym jest walka w Internecie ¯\(ツ)_/¯
Odpowiadając na twoje pytanie:
tyle o sobie wiemy na ile nas wypróbowano._ Nie mogę stwierdzić jak bym się zachował. Ty też nie. Wiem tylko, że perspektywa walki za autorytarne wyznaniowe państwo mafijne nie napawałaby mnie optymizmem (choć póki co Polska
@gardzenarodowcami:

Wiesz co? Kupuję to. Tzn. rozumiem, że nie każdy ma predyspozycje psychiczne i fizyczne by prać kacapa po dupie. Zgadzam się. Tyle tylko, że tutaj dość regularnie robi się z postawy "hehe, ja bende uciekał bo jestem taki cwany, inni niech giną" jakiegoś rodzaj cnotę, powód do chwały. I to mnie irytowało najbardziej. Rozumiesz mnie? To tak jakby dziwka chwaliła się, że bierze hajs za seks i nabijała się z
Nie pochlebiaj sobie. Póki co twoim jednym doświadczeniem bojowym jest walka w Internecie ¯_(ツ)_/¯


Tego nie wiesz. Ale z jednym masz rację. Nikt nie wie jak w danej sytuacji by się zachował. Tyle tylko, że część z tchórzostwa robi cnotę. Ja wiem jedno. Gdybym nie został, strzeliłbym sobie w łeb. Innej opcji nie widzę. Nie mógłbym spojrzeć w lustro w odróżnieniu od ludzi, którzy robią z ucieczki jakąś cnotę.

@Vokun:
@kryptonim_putas: PiS to nie Polska, a Polska to nie PiS. Zrozumcie to wreszcie. Rzygam waszymi wyrywami o tym, że atakując przekręty Kaczyńskiego i spółki atakuje się Polskę. Gardzę złodziejami którzy rozkradają kraj od środka, a udawanie przed światem, że wszystko wporzo to jak ukrywanie, że ojciec który napier..ala matkę i gwałci córkę jest wporzo, żeby wstydu rodzinie na zewnątrz nie robić. Sorry, ale nie.
Przypominam, że od dekad jesteśmy w top3 najdynamiczniej rozwijających się gospodarek UE, a za PiS wyraźnie zmniejszyliśmy stosunek długu publicznego do PKB i bezrobocie, wyprzedziliśmy Portugalię w PKB per capita i jesteśmy stawiani za przykład. No, ale wiadomka...


@kryptonim_putas: co ty pieprzysz.

PiSowskie ukrywanie długu poza budżetem w Funduszach: https://www.money.pl/pieniadze/pis-tworzy-kolejne-fundusze-i-agencje-uwlaszczenie-sie-na-majatku-polakow-6649549251861376a.html

Które zajmują się czym władzy na rękę (fundusz sprawiedliwości): https://wiadomosci.wp.pl/wozy-strazackie-z-funduszu-sprawiedliwosci-jak-wydawano-miliony-z-budzetu-6689532937116320a

Czy wprost kupuje głosy (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych): https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/8067358,lokalne-inwestycje-dla-gmin-pis-samorzad.html

Również kosztem
PiS to nie Polska, a Polska to nie PiS. Zrozumcie to wreszcie. Rzygam waszymi wyrywami o tym, że atakując przekręty Kaczyńskiego i spółki atakuje się Polskę


Taką samą jak nie lepszą listę mógłbyś zrobić o każdym rządzie, ale ja nie o tym. Myśl sobie o PiS co chcesz, twoje prawo.

Atakując na forum zagranicznym ministra spraw zagranicznych/premiera/prezydenta nie atakujesz polityka pisu. Atakujesz urząd reprezentujący Polskę czyli de facto Polskę właśnie. Możesz to