Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jedno z większych twitterowych źródeł wiedzy o #ukraina zacytowało Morawieckiego, który poinformował, iż na najbliższym szczycie UE rozważy całkowitą blokadę handlu z Rosją. Dziesiątki komentarzy z całego świata podziwiających Polskę i Polaków, doceniających nasze nieprzejednanie, twardy kurs w postępowaniu z Kremlem i humanitaryzm w stosunku do uchodźców. Serce rośnie Właściwie nie ma negatywnych opinii...

A nie! Jednak są! Łączy je kilka rzeczy: osiem gwiazdek w nazwie profilu, polska flaga lub polsko brzmiące imię...

Naprawdę nie ma słowa wyrażającego dostatecznie obrzydzenie jakim darzę ludzi, którzy wewnętrzne brudy piorą na zewnątrz kosztem polskiej racji stanu... Żeby w takich chwilach godzić w nasz wspólny interes trzeba mieć w głowie tylko jedno. Niewiele. I nie ważne kto akurat jest u władzy i jak bardzo go, jeden z drugim, nienawidzisz. Z pełną świadomością walicie we własne gniazdo. Nie ma na to usprawiedliwienia.

Jesteście wersją light Emila Czeczko. Uświadomcie to sobie.

#polska #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #ojkofobia #wojna #wojnainformacyjna
  • 96
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: Stary, to Morawiecki jest. Człowiek, który był doradcą ekonomicznym Tuska, ale na prośbę PIS i pod presją zachodnich bankierów przystąpił do rządu ( po dołączeniu Morawieckiego do PIS w 2016 roku nasz rating kredytowy podskoczył do góry o dwie oceny, a miał spaść o jedną ) Dzięki temu spadły koszty długu zagranicznego ( niższe odsetki ) co przy zerowej inflacji za PO pozwoliło spłacić szybciej część długu a zaoszczędzone
  • Odpowiedz
A to już piękny chochoł lvl. wykop.


@kryptonim_putas:
Andrzej Duda: europejskie wartości to baju Bai dla frajerów. To dla naiwnych jest
Krystyna Pawłowicz: Unia Europejska jest szmata
Marek Suski: będziemy walczyć z okupantem brukselskim
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas jak się nie żyje w tym smutnym kraju i nie odczuwa na sobie tej #!$%@? władzy to można ich podziwiać i bić brawo. Każdy kto ma minimum rozumu będzie ich ośmiogwiazdkował póki nie skończą w piachu.
  • Odpowiedz
xD Pisowska onuca z ciebie i tyle. Gdyby nie pis to Polska mogłaby nadawać tory europejskiej polityce w wojnie, a tak to mamy rozpieprzoną gospodarkę i gówno znaczymy.


Fajne haselka xD Przypominam, że od dekad jesteśmy w top3 najdynamiczniej rozwijających się gospodarek UE, a za PiS wyraźnie zmniejszyliśmy stosunek długu publicznego do PKB i bezrobocie, wyprzedziliśmy Portugalię w PKB per capita i jesteśmy stawiani za przykład. No, ale wiadomka...
@anttrza:
  • Odpowiedz
Morawiecki nie ma monopolu na definiowanie racji stanu


To nie Morawiecki ją zdefiniował, nie wiem skąd taki pomysł. To po pierwsze. Po drugie, jeśli uważasz, że odbiór kraju przez partnerów i rywali nie ma na forum międzynarodowym znaczenia to gratuluję. Spójrz na Ukrainę, która w porównaniu do Polski była i jest trzecim światem zarowno jeśli chodzi o standardy sprawowania władzy jak i wszystko inne.

@LebronAntetokounmpo:
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas:
Dlaczego pisowskie onuce jako uniwersalne rozwiązanie na to, że komuś coś się w kraju nie podoba, zawsze (ale to #!$%@? zawsze) podają coś na kształt "Zamknij mordę i #!$%@?"?

Nie wiem, choć się domyślam.
  • Odpowiedz
Na zewnątrz mamy być monolitem w imię polskiej racji stanu. Tyle.


@kryptonim_putas: NIGDY nie będę wspierał rządu, który sukcesywnie swoim działaniem prowadzi do rozkładu państwa, wprowadza ustrój sowiecki, okrada i utrudnia życie normalnym ludziom plując im jednocześnie w twarz. Nie ważne jak bardzo będą sobie wycierać mordę Polską tak samo jak ty w tym momencie.

stosunek długu publicznego do
  • Odpowiedz
@Devilus:

Gość twierdzi, że żyje mu się tu potwornie bo tacy jak ja zatruwają mu życie pisząc, że niefajnym jest szkalowanie ojczyzny na forum międzynarodowym... no to ja daję mu rozwiązanie.

To, że nazwiesz kogoś onucą, nie znaczy, że się ze swym byciem pomagierem ruskich schowasz. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej capisz azjatycką spoconą stopą. Ja tylko apeluję o nie wtykanie broni w ręce wrogów mojego kraju. Już was onuce cytował
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas Sorry, ale ja jako antypisowiec tego nie kupuje - i nie dlatego, że osiem gwiazdek. Po prostu wiem, że pod takimi górnolotnymi hasłami kryje się wewnętrzny interes ¯_(ツ)_/¯

Każda rzecz jaką robią "w imię wojny" niesie tylko nadzieję na wzrosty sondażowe i interes partyjny. Pokazała to bardzo dobrze próba przepchnięcia ustawy o pomocy dla Ukraińców ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz