Wpis z mikrobloga

@Show: życzę ruskim aby sobie głupi ryj rozwalili na Ukrainie i aby Ukraińcy obronili swój kraj ale to porównanie jest tak z dupy fikołkiem xD flaga bandery jest powszechniejsza na Ukrainie niż flaga ONR w Polsce, ponadto onrowcy to debile ale historycznie nie dokonali ludobójstwa pod tą flagą, co do rzezi wołyńskiej na dyskusję przyjdzie czas najpierw trzeba zepchnąć sowietów z powrotem do moskwy
@TEDMAJER zdecydowanie masz rację, jest to fikołek bo to znaczną różnica. Ale miała na celu pokazanie że wszędzie są ekstrema. Ogólnie polecam zainteresować się jak banderą wygląda aktualnie na Ukrainie a właściwie wiedza teraźniejsza o tym co banderą znaczy co robiła i jak ci ludzie to postrzegają.
Bardzo to jest zatarte pomiędzy tym co znaczy dla nas i jaka jest tego po naszej historia a ich wiedza i postrzeganie tej historii.
Dodatkowo
@prnppp ONR jako organizacja faszystowska skrajnie prawicowa. Jakby historia się inaczej potoczyła to mogła by mordować na Ukrainie Ukraińców odpowiednio zachęcona przez nazistów, tak jak banderą mordowała Polaków.

Trzeba na takie sprawy patrzeć trzeźwo i realistycznie...

Nikogo nikt nigdy nie wybiela.
Ale rozliczanie obecnych Ukraińców np kobiety i dzieci uciekające z kraju ogarniętego wojna gdzie codzienne te dzieci co zostały gina za zbrodnie Banderowców albo to że na jakimś żegnaniu poległych mieli
@prnppp a ty znasz cokolwiek historię rzezi wołyńskiej i co się tam działo? Słyszałeś historię oddziałów po polskiej stronie i akcji odwetowych i tego co nasi rodacy byli też w stanie zrobić. Albo co armia krajowa potrafiła robić?
Myślisz że w historii wojny są jacyś wygrani i przegrani albo ci którzy mają krew na rękach cywili i ci po drugiej stronie którzy też mają krew cywili na rękach ale niby ich coś
@Show: bardzo dobrze znam, szczególnie, że mój dziadek walczył na Wołyniu, w obronach, akcjach odwetowych, a później rownież w akcji Wisła. Mówisz jakieś frazesy o porzuceniu przeszłości i budowaniu przyszłości, tylko, że to Polacy są tutaj poszkodowanymi, a agresorzy i mordercy nadal czczą zbrodniarzy. Może zamiast zarzucać mi niewiedzę to byś przeczytał jakąś literaturę w temacie rzezi wołyńskiej, zamiast zgrywać eksperta?
@prnppp zastanawiam się do czego to dąży. My czcimy pamięcią AK i żołnierzy wyklętych oddajemy im hołd przy wielu okazjach, też mają pomniki, nazwy ulic placów itp a też mają tyle za skóra że głowa mała. Tamta strona ma tak samo, w moim mniemaniu mają dużo dużo więcej i to co zrobili jest dużo gorsze, pewnie sporo z tej oceny przez to że jestem Polakiem ale no tak już czuję. Ale co
@prnppp bo historia naszych państw się tak potoczyła że łatwo nas skłócić z nimi. I ruscy teraz z tego korzystają na potęgę. Aż krew się gotuje... Studiowałem w Krakowie z kilkoma Ukrainkami na roku, razem mieliśmy wykłady z historii min. O rzezi wołyńskiej. I teraz niby według części Polaków i np wykopków to my chyba powinniśmy wobec nich być negatywnie nastawieni przez to a już na pewno źli. Przez to że zrobili